BIST 5.082
DOLAR 18,81
EURO 20,42
ALTIN 1.168,18
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu AK Partili vekillerle görüştü!

Ahmet Davutoğlu, Meclis'te AK Parti milletvekilleriyle görüştü. Yeni anayasa çalışmalarının sekteye uğraması halinde Davutoğlu, B planlarının olduğunu; ancak önceliğin dört siyasi parti ile bir anayasa yapmak olduğunu söyledi.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti milletvekilleriyle 14'erli gruplar halinde Meclis'te görüştü. Davutoğlu'nun ana gündem maddeleri ise terörle mücadele, yeni anayasa ve dokunulmazlık tartışmalarıydı. Davutoğlu, yeni anayasa çalışmalarının sekteye uğraması halinde B planlarının olduğunu söyledi.

Bugün Meclis'te grup toplantıları yoktu ama Başbakan Ahmet Davutoğlu salı günü mesasini Meclis'te geçirdi. Davutoğlu, partisinin milletvekilleri ile 14'erli gruplar halinde görüştü.

TERÖRLE MÜCADELE KONUŞULDU

Bölge milletvekilleri Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yaşananları ve bölgedeki son durumu anlattı. Bölge milletvekilleri özellikle Başbakan'dan Milli Eğitim, Aile Politikalarının iyileştirilmesi talebinde bulundu.

DOKUNULMAZLIK TARTIŞMALARI DA GÜNDEMDEYDİ

Milletvekilleri dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırımayacağı noktasında görüşlerini de dile getirdi. Kimi kaldırılması gerektiğini söyledi kimi de DEB'lilerin meclisten götürüldüğü yılları hatırlatıp, böyle bir adımın hem yeni mağduriyetler yaratacağını hem de bölgede yeni gerginliklere neden olacağı endişesini aktardı.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

AK Partili vekillerin bir diğer gündemi ise Anayasa masasının dağılmasıydı. Vekiller Ahmet Davutoğlu'na CHP'nin Parlementer sistem talebi nedeni ile bundan sonraki süreçte ne yapılacağını sordu.

Başbakan da bir B planlarının olduğunu ancak önceliklerinin dört siyasi parti ile bir anayasa yapmak olduğunu söyledi. Eğer CHP tavrında ısrar ederse Ak Parti bundan sonraki süreçte starjesini, süreci sekteye uğratan partinin ana muhalefet olduğu tezi üzerinde yürütecek.