BIST 116.908
DOLAR 6,85
EURO 7,70
ALTIN 391,13
HABER /  CHP

Gürsel Tekin'in neden istifa etti?

CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Gürsel Tekin, istifasının sebeplerini açıkladı

Abone ol

CHP MYK'daki görevinden istifa eden CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin kısa süre önce İstanbul'a indi. Havaalanında kalabalık bir grup Tekin'e destek için bekliyor. Basın açıklamasında "Benim sorunum kişiler değil' diyen Tekin "Sıkıntılarımızın peşinden gideceğiz" dedi. Gürsel Tekin basın açıklaması sonrası 600 araçlık konvoyla Kadıköy'e doğru yola çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan hafta içinde istifa eden Tekin, istifasının ardından ilk kez basın toplantısı düzenledi. İşte Gürsel Tekin'in ilk açıklamaları;

"Siyasetin hedefinin normalleşme olduğunu düşünüyorum. Bu zeminin oluşmasında her zaman varım. Siyasetin birinci maddesi yeni bir Türkiye ihtiyacıdır. Çare demokratik, halkçı yeni bir CHP'dir. Yürek et parçası değildir, yüreğimizi elimize alıp konuşmalıyız. Kırgınlıklarım var ancak CHP ve Türkiye adına büyük beklentilerim var. Yüreğimi elime alarak söylüyorum siyasetin merkezinde yeni bir Türkiye ihtiyacı var. CHP'nin Türkiye'nin yüreği olması peşindeyiz. Bunun için her bedeli ödemeye hazırım.

Yüreğim elinde hala heyecan duyuyorum. CHP iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan olmalıdır. Biz Chp'nin Türkiye'nin yüreği olmasının peşindeyiz. Bunun için her bedeli öderim. 

Genç değiliz artık çocuklarımız var barış iklimini oluşturmalıyız. Güdülmeye itiraz ediyorum genel gidişe itiraz ediyorum. Hala siyasette heyecan duyuyorum hiç geri durmadan. Benim kızgınlıklarımın adresi kendi partimdir. Chp benim ailemdir. Mutsuz bir Türkiye mutlu bir iktidar var. Bunlara rağmen  iyi ki Chp var. Chp'yi düne dair olaylarla tartışmamalıyız. Bugünün Türkiye'sinde bakalım. Tespit edici değil belirleyici politikalara ihtiyacımız var. Eleştirim ve tavrım bu noktada değerlendirilmeli. Chp iktidarı tüm dünyada mutluluk getirecektir. 30 yıllık siyaset yaşamımda ayrıştırıcı br siyasetçi olmadım. İtirazlarım hep aynı. Benim kişilerle sorunum yok. Ben 28 Şubat'ta da farklı düşünüyordum. Aile içinde bunlar olur benim sadece sistemle sıkıntım var. Her zaman genel başkanımın yanındayım. 16 yaşımda siyasete başladım CHP'de başladım. 28 Şubat'ın bedelini ödediğinde bile ben CHP'deydim hiç zikzak çizmedim.

Ben İstanbulluyum tabi ki gelicem. Parti içi seçimler çok kritik değildir. Kimin kazandığı önemli değil. biz AKP gibi itiatçı bir parti değiliz. Her zaman itiraz eder tartışırız. pazartesi Ankara'ya geri dönücem. Ben milletvekiliyim."

GÜRSEL TEKİN İSTİFASINDAN SONRA İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

HABER DİĞER SAYFADA

[PAGE]

GÜRSEL TEKİN İSTİFASINDAN SONRA İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

İstanbul'a hareketi öncesi Esenboğa Havaalanı'nda gazetecilerin sorularına kısa cevaplar veren Tekin, bir gazetecinin "Hareketi İstanbul'dan başlatıyorsunuz. İstanbul'da büyük bir karşılama hazırlığı var" sözleri üzerine, "Ben İstanbul Milletvekiliyim. İstanbul'a gideceğim. Bundan daha doğal ne olabilir ki" dedi.

Gürel Tekin, İstanbul'a uçuşu öncesi gazetecilere yaptığı kısa açıklamada, Salı günü yapılacak Meclis grup toplantısına katılacağını ifade etti. Tekin'in yaptığı açıklamalarının özeti şöyle:

"Deniz Baykal ve Önder Sav ile görüşmedim. Sekiz Genel Başkan gördüm kimseye kin gütmedim. İnsan sadece aklıyla değil duygularıyla da yaşıyor Genel Başkan'a (Kemal Kılıçdaroğlu) abi - kardeş ilişkisi içerisinde bir kırgınlığım var. Her salı düzenlenen grup toplantısına katılmaya devam edeceğim.MYK'ya atama yapılmaması Genel Başkanın takdiridir."

1.20120505143156.jpg

"İstanbul'da Emek Grubu adı altında karşılanacağınız haberleri var, bu doğru mu?" sorusuna "Partiyi destekleyen arkadaşlarımızdır" karşılığını veren Tekin, istifanın nedeniyle ilgili soru üzerine ise bugün İstanbul'da bir açıklama yapacağını söyledi.

DÜN TWİTTER'DA MESAJ YAYIMLADI

Gürsel Tekin, dün sosyal paylaşım sitesi twitter'da 'teşekkür mesajı' paylaştı. İşte Tekin'in dün paylaştığı o üç ayrı mesajı:

Bu süreçte her zaman yanıt veremesem de fikirlerinizi lutfen benle paylaşmaya devam etmenizi rica ediyorum. Benim için çok önemli."

Siyasette yenilenmeye, CHP'ye hizmet etmeye, baharın gücüyle yollara çıkmaya devam edeceğim."

Mesajları ile bana destek veren bütün dostlarıma teşekkür ediyorum. Yarın 13:30'da Atatürk Havalimanından İstanbul'a geliyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
Aydın'da Alevi evlerine tehlikeli yazılar
Halep'te patlama: En az beş ölü
POS makinelerinde saniyelik tehlike!
Yarın plan yapacaklar bir daha düşünün
PKK'lılar sokakta dolaşıyor!
Gülçin Karakaya kimdir kaç yaşında eski eşten veto yedi
Yorumlar 4 yorum