BIST 1.441
DOLAR 8,45
EURO 10,25
ALTIN 501,10
HABER /  SPOR  /  GALATASARAY

Galatasaray'ın divan toplantısında bomba Falcao detayı

Demirören Haber Ajansı

Galatasaray Spor Kulübü Kasım Ayı Olağan Divan Toplantısı'nda konuşan Turcan Bolayır, ''Fransa'dan bir pilava davet edildim. 'Falcao 3,5 senedir bu adam sakat, bunu alırken dikkat edin' dediler.'' ifadelerini kullandı.

Abone ol

Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilen divan toplantısına kulübün eski başkanlarından Faruk Süren, Dursun Özbek, eski başkan adaylarından Ahmet Özdoğan ve divan kurulu üyeleri katıldı.

Mustafa Cengiz katılmadı
Toplantıya Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz katılmazken, yöneticilerden Abdurrahim Albayrak, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Özgür Savaş Özüdoğru ve Dilek Kutlu yer aldı. Öte yandan divanda eski Başkan Dursun Özbek de bulunuyor.

Eşref Hamamcıoğlu: Ben başkanlığa aday değilim
Eşref Hamamcıoğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı; ''Başkan Mustafa Cengiz'e 'günaydın' dedim, cevap vermedi. Ceketimi düzeltirken kolum çarptı. Her omuz sürttüğümüz yerde kavga mı ediliyor? Sevgili başkanımız, 'sıkıştım az öteye gider misin' dedi, ben de gittim. 'Daha sonra başkan mezarı ortalamam lazım'. Ben başkanlığa aday değilim. Muhalefetin ismi de değilim. Galatasaray Başkanı'nı genel kurul seçer, kimse atamaz!"

Galatasaray Divan Üyesi Turcan Bolayır, ''Yeniliyorsunuz bari adam gibi yenilin. Bakıyorum gülüyorlar ya. 6-0 mağlup olmuşsun gülüyorsun. Fransa'dan bir pilava davet edildim. Çocukların bir kısmı 'Falcao 3,5 senedir bu adam sakat, bunu alırken dikkat edin' dediler. 'Vallahi bana söylemeyin, ben konuşurken Divan'da bazı kişilerin hoşuna gitmiyor' dedim. Scout ekibi ne iş yapıyor ya? Şart mı dışarıdan milyonlarca Euro vererek bunları getiriyorsunuz. Ülke puanını düşünür mü ya bu? Ülke puanından haberi var mı? Falcao tedavi için neden İspanya'ya gidiyor? Bizim doktorumuz yok mu? Sürekli Atletico Madrid'in doktoruna gidiyor? Yol parasını kendi cebinden mi veriyor yoksa kulübün cebinden mi gidiyor?"


''Seçim olsun, kırgınlıklar ortadan kalksın''

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak ise "Galatasaray'da erken seçim kararı alınarak, bir güven tazelemesi şarttır, bu artık kaçınılmaz. Gerekirse mevcut yönetim de seçime girsin ama bu seçim olsun, kırgınlıklar ortadan kalksın.'' dedi.

"Seçimle gelen yönetim, seçimle gitmeli''
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Mehmet Bilen, "Seçimle gelen yönetim, seçimle gitmeli. Bir takım ayak oyunlarıyla değil. Bu davaların temeli mali kongrede salonun gece yarısı boşalması sonucu orada tutulan 200 gencin verdiği oylardan kaynaklanıyor. Davaların gerçeği, kökeni budur." ifadelerini kullandı.

''Ali Koç'a üç soru sormak istiyorum''
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Faruk Gürbüzer, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a seslenerek şu ifadeleri kullandı; "Ali Koç'a üç soru sormak istiyorum. MHK Başkanı ile ticari bir ilişkiniz var mı? Kamuoyunu bilgilendirin lütfen. Hangi spor kulüplerine sponsorluk yapmaktasınız? Şirketlerinizden hangisi Türkiye Futbol 1. Ligi'nde hangi kulüplere sponsorluk anlaşması yapmışlar?"

''Bizim UEFA kriterlerini tutturamama gibi bir endişemiz yok''
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, Kasım Ayı Olağan Divan Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. 'Umarım bu büyük kulübe layık olabiliriz' diyen Kaan Kançal, "Biz ne zaman Sportif A.Ş'de kar açıklasak hemen gündeme bir şey geliyor. 'Faiz faturalarıyla kar ediliyor, bilanço makyajıyla kar gösteriliyor' diye. Bu asılsız bir söylemdir. Ben bunu defalarca anlattım. Ama sanırım iyi anlatamadım. Finansman gelir ve giderlerinde 30 milyon net kara ulaşıyoruz. Burada Sportif A.Ş'nin derneğimize faiz faturalarıyla bunun karşılığında Sportif A.Ş'nin bu finansmanları sağlamaktan dolayı bankalara ödediği kredi faizi birbirini netliyor. Derneğimiz, ihtiyacını karşılayabileceği kısmını bankalardan karşılıyor. Karşılayamadığı kısmını Sportif A.Ş'den karşılıyor. Bankalara ödediği faizi, derneğe işletiyor. Burada işlemler birbirini netliyor. Biz geçen sezon 173 milyon adat (faiz) faturası işlettik. Bir rakibimiz de aynı dönemde 320 milyon işletti. Biz bu dönemde kar ederken, onlar zarar etti. Biz bu faturaları keyfi kesmiyoruz. SPK gereği bunların takibi yapılıyor. Bizim bu sezon kar etme endişemiz hiç olmadı. Bizim UEFA kriterlerini tutturamama gibi bir endişemiz yok. UEFA her sene bize 2 milyon Euro ceza kesiyor. Biz bunları aldık 6 milyon olarak işledik. Devam eden davalarımızla ilgili, 10 milyon gibi bir tutarı borca yazıyoruz. Ama bu davalar hala devam ediyor" şeklinde konuştu.

"9 yıl sonra ilk kez kar ettik" 
Sportif A.Ş'nin uzun zaman sonra kar ettiğini belirten Kançal, "9 yıldır Sportif A.Ş hep zarar etti, bu rakamların yükü Galatasaray'a çok daha fazladır. 9 yıl sonunda ilk kez kar ettik. Sorunlar bitti mi tabii ki hayır. En azından ağır giden zarar durduruldu. Bir kurum zarar ediyorsa borcu artar. Derneğimiz zarar ediyor. Kar ediyor da benim mi haberim yok. Bakın burada hiçbir finansman gideri burada yok. Merkez, tesisler, spor okulları da yok. İlk defa bu sene faaliyetlerimizi kar olarak kapatmayı hedefliyoruz. Bu zararlar nerden finanse ediliyor. Bunların bir yerden finanse edilmesi gerekiyor. Dernek banklardan sağlığı kısmını alıyor, sağlayamadığı kısmını da Sportif A.Ş'den alıyor. Yıllar geçtikçe faizlerle birlikte bu borç, kar topu gibi büyüyor" ifadelerini kullandı.

"Riva ve Florya projeleri için her ay 3.8 milyon faiz ödüyoruz"
Riva ve Florya projeleri için her ay 3.8 milyon ödeme yatıklarını ifade eden Kançal, "Riva ve Florya'nın satışından alınan 508 milyonluk çek, 167 milyona kırdırıldı. Biz her ay bunun 3.8 milyon faizini ödüyoruz. Eylül 2020'ye kadar da devam ediyor. Riva ve Florya'nın sözleşmelerini biz imzalamadık. Bir önceki yönetim, sizden aldığı yetki ile imzaladı ve bitirdi. Biz Emlak Konut ile imzalanmış sözleşme üzerinden konuşuyoruz. Biz buradan aldığımız 508 milyonu 167 milyona kırdırıp, kalan parayı cebimize alıp kullanıyoruz. Emlak Konut, bu parayı bize 5 taksitte ödeyecekti. Ancak 3'üncü taksit gelmeden önce sözleşmeyi fesih ettiler. 152 milyon ilk taksiti, 101 milyon ikinci taksiti ödediler. Ancak 101 milyon, 76 milyon ve son taksit 76 milyon olan taksitleri ödemeden sözleşmeyi feshetti. Gerekçesi ise Florya'dan çıkmamız. Biz mecburiyetten oradan çıkamadık. Onların detaylarına girmek istemiyoruz. Florya bizim malımız. Biz de diyoruz ki Florya'yı oradan ayıralım. 120 milyonu biz üstlenelim.  Ancak Riva devam etsin. Oradan villalar yapılmış, satılmış. Geri almak mümkün değil. Oraya devam et diyoruz. Umarım yakın zamanda kulübün menfaatine bir netice alırız" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ali Palabıyık, San Marino-Kazakistan maçını yönetecek
Millilerin rakibi İzlanda İstanbul'a geldi
Malatya'da bebek mamasının içerisine kokain gizledi
Malatya'da bebek mamasının içerisine kokain gizledi
Werder Bremen'e Ömer Toprak'tan kötü haber
Fenerbahçe'nin eski çalıştırıcısı Vitor Pereira'ya hapis cezası
Abdullah Avcı 5 ismin biletini kesti! Ocak'ta yolcular
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Projesine uluslararası ödül
ORC'nin yeni anketi şok etti! Meclisteki iki parti baraj altında kalıyor
Hıncal Uluç'tan Ali Koç'a olay şampiyonluk göndermesi
Yorumlar 4 yorum