BIST 1.390
DOLAR 8,82
EURO 10,36
ALTIN 498,75
HABER /  SPOR  /  GALATASARAY

Galatasaray Divan Kurulu’ndan yönetime cevap

Galatasaray Kulübü yönetiminin Divan Kurulu’nu istifaya davet etmesinin ardından, Divan Kurulu bir bildiri yayımlayarak bu açıklamaya yanıt verdi.

Abone ol

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, kurulda yer alan diğer isimlerin de imzasıyla bir bildiri yayımladı.

Galatasaray Kulübü yönetiminin Divan Kurulu’nu istifaya davet etmesinin ardından, Divan Kurulu bir bildiri yayımlayarak bu açıklamaya yanıt verdi. Bildiride, “Galatasaray’ın bölünmesine ve tek adam yönetiminin dayatılmasına asla izin vermemek adına görevimizin başında olduğumuz kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

Bildirinin tamamı şu şekilde: “Değerli Galatasaray Camiasına, dün akşam saatlerinde Kulübümüz Resmi Sitesinde Sayın Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu oldukça talihsiz bir bildiri yayınlayarak Divan Kurulu Başkanlık makamını medya aracılığıyla hedef almıştır. Kulübümüzün tüzüğü çerçevesinde, Divan Kurulumuz, sadece Galatasaray'dan taraf olarak, tespit, inceleme, eleştiri ve öneri görevini layıkıyla yerine getirmeye gayret etmektedir ve bundan asla taviz vermeyecektir.

Bu görev, Divan Kurulumuza, tüzüğümüzün 99'uncu maddesi tarafından verilmiştir. Bu bağlamda, kulüp üyelerimizden, en az 25 yıllık kıdemlerini dolduran üyeler tarafından seçimle göreve getirilen Divan Kurulu ve Başkanını, iş birliği içinde Kulübümüzü en iyi seviyelere çıkarmak yerine, rakip veya muhalefet olarak kabul etmenin ardına saklanarak, Kulübümüzün içinde bulunduğu çıkmazları görmekten kaçınmanın Kulübümüze bir fayda sağlamayacağı aşikârdır. Son Divan toplantımızda, başta Divan Kurulu Başkanı olmak üzere, diğer konuşmacıların da eleştirilerine maruz kalan Kulüp Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz, teamüllere uygun olmayarak bunlara Divan toplantısında cevap vermekten kaçınmıştır. Göreve geldiğinden beri Divan Kurulunu itibarsızlaştırma çabalarına yeni bir halka ekleyen Sn. Cengiz, yaklaşık bir hafta bekleyip, farklı bir algı yaratmak amacıyla konuları saptırarak kulübümüzün resmî sitesinden bu talihsiz bildiriyi yayınlamıştır.

Seçildiğinden beri, kulübümüze kasıtlı ve organize bir şekilde yapılan dış saldırılara gerektiği şekilde, yerinde ve zamanında cevap vermek yerine, camia içinde kendine hayali rakip ve düşmanlar yaratarak gündemi meşgul etmeye ısrarla devam etmektedir. Çok net bilinmelidir ki; kendilerini göreve getiren Genel Kurul tarafından önce noterden vermiş oldukları taahhütnameleri dahi kabul edilmeyen, sonrasında ise, idari olarak ibra edilmeyen ve mahkeme kararları ile ısrarla görevlerini sürdüren bir Başkan ve Yönetim Kurulunun, kendileri tarafından seçilmeyen ve kendilerine bağlı olmayan bir Divan Kurulu Başkanını, gerçek dışı ve düzmece iddialarla algı yaratarak istifaya davet etme cüretini göstermeleri, Divan Kurulunun kendileri hakkında bu zamana kadar yapmış olduğu eleştirilerde ve uyarılarda ne kadar haklı olduğunun göstergesidir. Yaklaşık 2 bin 500 Divan üyesini temsil eden, Divan Kurulumuz, bu zamana kadar yapmış olduğu 20 toplantı öncesi, sırası ve sonrasında tüm üyelerimizin takdir ve desteklerini kazanmışken böylesine yersiz bir bildiri Galatasaray öğretileri ile tamamen ters düşmüştür.,

Bu süreçte meşruiyeti tartışıldığı için çoktan istifa etmiş olması gereken bir Yönetim ve Denetim Kurulunun, tespit ve eleştirilerine cevap veremedikleri Divan Kurulu Başkanının meşruiyetini sorgulayarak istifaya davet etmelerini Galatasaray Camiasının sağduyulu değerlendirmesine sunuyoruz. Divan Kurulu olarak, Galatasaray’ın bölünmesine ve tek adam yönetiminin dayatılmasına asla izin vermemek adına görevimizin başında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

ÖNCEKİ HABERLER
YPG/PKK'dan sivillere havanlı saldırı Cizre'de yaralılar var
YPG/PKK'dan sivillere havanlı saldırı Cizre'de yaralılar var
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Bakan Akar İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile telefonda görüştü
Bakan Akar İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile telefonda görüştü
Fikret Orman: Geçmişe değil geleceğe baksınlar
Fikret Orman: Geçmişe değil geleceğe baksınlar
Operasyon Duran Kalkan'ı kudurttu! Amerika  Türkiye'yi bölecek
Operasyon Duran Kalkan'ı kudurttu! Amerika Türkiye'yi bölecek
Avrupa'da hava kirliliğinden 400 bin kişi öldü
Avrupa'da hava kirliliğinden 400 bin kişi öldü
Messi 6'ncı kez Altın Ayakkabı'nın sahibi
Messi 6'ncı kez Altın Ayakkabı'nın sahibi
Sosyal medyada harekatla ilgili  kara propaganda yapan 24 kişi tutuklandı
Sosyal medyada harekatla ilgili kara propaganda yapan 24 kişi tutuklandı
THY'den Şenol Güneş'e anlamlı jest! Alkış tufanı koptu
THY'den Şenol Güneş'e anlamlı jest! Alkış tufanı koptu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'li muhabirin 'endişeli misiniz?' sorusuna yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'li muhabirin 'endişeli misiniz?' sorusuna yanıt