BIST 1.321
DOLAR 8,01
EURO 9,52
ALTIN 465,02
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Finlandiya'da haftada 4 gün 6 saat çalışma önerisi

Anadolu Ajansı

Finlandiya Başbakanı Başbakan Sanna Marin, çalışanların ailelerine daha fazla zaman ayırabilmeleri için haftada 4 gün 6 saatlik mesailerden oluşan çalışma sistemi önerdi.

Abone ol

Finlandiya'da yerel basındaki haberlerde, Başbakan Sanna Marin'in çalışanların ailelerine daha fazla zaman ayırabilmeleri için haftada 4 gün 6 saatlik mesailerden oluşan çalışma sistemi önerisine ilişkin açıklamalarına yer verildi.

Bu öneriyle insanların sosyal hayata ayırdıkları zamanının artacağını belirten Sanna Marin, "Bence aileler kültür faaliyetlerine, sevdiklerine hobilerine daha fazla vakit ayırmayı hak ediyor. Bu amaçla Finlandiya'da çalışma saatlerinin yeniden düzene sokulması önemli" ifadelerini kullandı.

Söz konusu öneri ülkede tartışılırken, Eğitim Bakanı Li Andersson, Başbakan Marin'e destek vererek, bu projenin önemli olduğu ve insanların verimini artıracağını savundu.

İsveç'te denenen sistem olumlu sonuç aldı

Aftonbladet gazetesinin haberine göre, İsveç'te internet atama motoru Google ve internet alışveriş şirketi Amazon çalışanları üzerinde 18 ay haftada 4 gün mesai denendi.

Denemede, çalışanların hastalık iznine ayrılma oranı çok düşerken, ciroda artış sağlandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bolu'da DEAŞ operasyonunda 3 şüpheli tutuklandı
Hakan Çalhanoğlu için masaya oturdular!
İngiltere'nin seri tecavüzcüsüne ömür boyu hapis cezası
Mehmetçik'ten Tel Abyad'da hasta çocuğa ziyaret
AUZEF sınav giriş belgesi çıkarma ekranı TC ile giriş açıklandı mı?
Bülent Arınç ne dedi Demirtaş açıklaması istifa mı getiriyor?
Yorumlar 3 yorum