HABER /  POLİTİKA

FETÖ lideri Gülen'e Meclis'ten ikinci büyük şok!

TBMM, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda ikinci kez "uluslararası seferberlik" başlattı. Dışişleri Komisyonu'ndaki milletvekilleri dünyanın dört bir yanına giderek "FETÖ'yü barındırmayın" diyecek.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından, olayları dünyanın önde gelen ülkelerine anlatmak üzere heyetler gönderen Meclis Dışişleri Komisyonu, bu kez "FETÖ'ye karşı atılacak adımları değerlendirmek" üzere uluslararası seferberlik için adım atacak.

İktidar ve muhalefet partilerinin milletvekillerinden oluşan heyetler, ülke ülke gezerek, "FETÖ'cüleri barındırmayın, ortak çalışma yapalım" çağrısında bulunacak."BARINDIRMAYIN" DENİLECEK

FETÖ seferberliğinde ikinci mesaj terör örgütüyle mücadele yönünde olacak. FETÖ'nün yurt dışı ayağının çökertilmesi çabası kapsamında, eldeki bilgi, belge ve görüntüleri de yanlarında götürecek olan vekiller, "lobi" çalışması yapacak. Sadece siyasi kuruluşlarla değil Türkler ve Türk dostu kuruluşlarla görüşülecek.

İŞTE VERİLECEK MESAJLAR

- FETÖ'nün, 160'dan fazla ülkede faaliyette olduğu hatırlatılarak, bilgi ve belgeler sunularak faaliyetlerinin önlenmesi talep edilecek.

- FETÖ'nün, Türkiye aleyhine yürüttüğü propagandaya da işaret edilerek doğrusu anlatılacak. n Örgütün, eğitimden ekonomiye, medyadan para kaynaklarına kadar uzantıları için uyarı yapılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Çelik yelek önerisine Erdoğan'ın cevabı olay oldu
ABD'den flaş YPG açıklaması! Türkiye istediğini aldı
Efkan Ala istifa etti Süleyman Soylu içişleri bakanı oldu
Son imzayı Erdoğan attı! Efkan Ala'nın istifası...
İçişleri Bakanı Efkan Ala neden istifa etti?
CZN Burak Özdemir yaşı kaç nereli öldü mü?
Yorumlar