BIST 1.087
DOLAR 6,93
EURO 8,21
ALTIN 449,40
HABER /  GÜNCEL

Burç yorumları - 1 Eylül güneş tutulması

1 Eylül güneş tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek. Astrolog Demet Baltacı bugünkü burç yorumlarında güneş tutulmasının etkilerini analiz etti.

Abone ol

Bugün başak burcunda güneş tutulması meydana geliyor. Peki 1 Eylül güneş tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek, en çok hangi burçlara etkisi olacak? Bugünkü burç yorumlarında astrolog Demet Baltacı güneş tutulmasının burçlara etkisini değerlendirdi. Başak, Balık ve Yay burcunda olanlar dikkat!

Güneş tutulması ülkemizden izlenemeyecek. Dünya üzerinde Batı Avustralya, Afrika, Madagaskar, Yemen, Suudi Arabistan bölgelerinden gözlemlenebilecek. Güneş tutulması yeniayın enerjisini kat kat arttırırken, önümüzdeki altı ayı şekillendirecek etkiler ortaya çıkaracak. Özellikle önümüzdeki üç aylık dönem çok etkili olabilir. Güneş tutulması enerjileri kaderseldir ve yaşamımızda bazı kapıları kapatırken yeni kapıları da açar.

EN ÇOK BU BURÇLARI ETKİLEYECEK
Tutulma değişken grup burçlar için çok daha etkili olacaktır. 28 Ağustos- 4 Eylül BAŞAK, 25 Şubat-3 Mart BALIK, 27 Mayıs-3 Haziran İKİZLER ve 28 Kasım- 4 Aralık YAY burçlarının yaşamlarında yeni kapılar açılabilir, kadersel değişimler yaşayabilirler.

HUZURSUZ BİR SÜREÇ
Hem ruhsal hem bedensel olarak huzursuz ve rahatsız olabileceğimiz bir süreçteyiz. Bir yandan yenilikler ve değişimler yapmak isterken bir yandan da kısıtlayıcı, sınırlayıcı, aldatıcı koşullar altında olabiliriz. Kendimizi karışık duygular altında kaybolmuş hissedebilir, bir kaos ortamında bulabiliriz.

GEÇMİŞİ SORGULAYACAĞIZ
Zihnimiz çok sorgulayıcı ve çoğunlukla geçmişle meşgul olacak gibi görünüyor. Çok sayıda düşünce, bizi etkileyebilecek çok sayıda bilgi ve fikir paylaşımı, haber trafiği altında olabiliriz. Gerçekler ve hayaller arasında gidip gelmeler ya da aşırı temkinli ve korkak tavırlarla fırsatları kaçırmak sözkonusu olabilir.

SUÇ ÖRGÜTLERİ... ÖLÜMLER...
Yükselen Akrep gizli ve bilinmeyen kavramları, yeraltı kaynaklarını, finansal konuları, suç örgütlerini, ölümleri, güçlü dönüşümleri, derin analizleri, sorgulamaları, şifa ve arınmayı temsil ederken bu enerjileri hem kişisel hem toplumsal alanlarda hissedebiliriz. Başak burcu kadar Akrep burcunun temsil ettiği alanlarda gözlem altında olacak.

KORKU VE ENDİŞE YARATACAK
Satürn Neptün
karesini tetikleyen bu tutulma geleceğimizle ilgili korku ve endişeleri arttırabilir. Alioth ve Zosma yıldızları ile temas eden tutulmayla kaygılı, depresif ve karamsar hissedebileceğimiz ve bu hislerimizi tetikleyebilecek durumlarla karşılaşmamız mümkün.

KENDİNİ MESİH SANAN KONTROLDEN ÇIKACAK
Güneş tutulması sebebiyle özellikle psikosomatik rahatsızlıklar, alerjiler, depresyon, paranoya, şizofreni vb. rahatsızlıklar çok artabilir. Kronik sorunları olanların daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Bu arada toplum içerisinde kendini ermiş, mesih, peygamber zanneden, inançları kullanan ve kitleleri peşinden sürükleyen kişiler de bu tutulma etkileri ile iyice kontrolü kaybedebilir.

SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİ
Başak burcu sağlık ve beslenme ile ilgilidir. Bu dönemde özellikle bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye önem vermeliyiz. Sindirim sistemi, bağırsaklar, karın bölgesi, sinir sistemi daha hassas olabilir. Hem ruhumuza hem bedenimize iyi gelecek diyet, spor, yoga, meditasyon gibi faaliyetlere günlük yaşamımızda yer verebiliriz. Genel yaşam düzenimiz ve beslenmemizi herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle de değiştirmemiz ve gerekli iyileştirmeleri yapmamız gerekebilir. Sonuçta bu kadersel bir durumdur ve bizim yararımızadır.

KAOS KORKUSU TÜRKİYE'Yİ ETKİLEYECEK
Tutulma ülkemiz horoskopunun kuzey düğümü üzerinde olacağından geleceğimizi şekillendirecek kadersel durumları ortaya çıkarabilir. Aslında bunların etkileri başladı ve devam edecek. Geçmiş alışkanlıklarımız, inançlarımız, bağımlılıklarımız, duygusal hassasiyetlerimiz ile, içinde bulunduğumuz zor koşullar altında güvensizliklerin ve korkuların kaos yaratacağı bir ortamdayız.

EN ÇOK ASKER VE ORDUDA...
Yay burcundaki Satürn ve Mars askerimiz, ordumuz, güvenlik güçlerinde ciddi sorumluluklar ve sıkıntılar olduğunu, yeni yapılandırmaların da en fazla bu alanda olacağını işaret ediyor. Yakın çevremiz, komşu ülkelerle ilişkilerimizde güvenli, sağduyulu, uzun vadeli kalıcı yeni bir politika oluşturmalı, geçmiş ideallerden, tutarsız hayallerden, yanılgılardan kurtulmalıyız.

KOMŞULARLA İLİŞKİLER DÜZELEBİLİR
Başak burcundaki Merkür ve Jüpiter sınırlarımız olan topraklarda düzenlemeler yapabileceğimizi, toprak kaynakları ve ülkemizin ekonomik ilişkilerini düzenleme adına sınır komşularımızla ilişkilerimizi verimli değerlendirebileceğimizi işaret ediyor. Venüs Terazi burcunda yer alarak diplomasi ve işbirlikleri alanında önemli şanslar veriyor. 9 Eylül’de Jüpiter de Terazi burcuna geçerek siyasi ilişkilerimizi düzeltme anlamında elimizi güçlendirebilir.

GÜNEŞ TUTULMASI DEPREM YARATABİLİR
Güneş tutulmaları önemli doğa olaylarını tetikleyebilir. Dünya üzerinde Güneş tutulmasının izlendiği bölgelerde özellikle okyanuslarda büyük depremler, tutsunamiler olabilir. Yeniayın ardından Balık burcunda bir de Ay tutulması olacağından bu ihtimal kuvvetleniyor.

TÜRKİYE'DE BUNA DİKKAT!
Ülkemizde de deprem olabilir ancak su ve sudan gelebilecek zararlara daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Aşırı yağışlar, sel, toprak kaymaları, deniz yollarında kazalar, boğulmalar, içme sularından bulaşabilecek salgın hastalıklar, zehirlenmeler, virüsler, kimyasal maddeler (terör olabilir) çok dikkat etmek gerekiyor.

1 EYLÜL GÜNEŞ TUTULMASI BURÇ YORUMLARI ETKİLERİ NASIL?

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Yeniay sizin günlük rutinleriniz, iş yaşamınız ve sağlığınızı temsil eden alanda gerçekleşecek. Günlük yaşamınızda ve iş çevrenizde, düzenlemeler yapabilir, sağlığınız için tedavi ve diyete başlayabilirsiniz. Yanınızda çalışan kişiler, akrabalar ve evcil hayvanlarınızla ilgili gelişmeler meydana gelebilir.

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Yeniay sizin beşinci evinizde gerçekleşiyor. Özel ilişkileriniz, duygusal hayatınız, yaratıcılığınız ve çocuklarınız ile ilgili konularda yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yurtdışı ile ilgili işleriniz, eğitim ve hukuksal davalarınızda meydana gelecek gelişmeler genel olarak hayatınıza olumlu yansıyabilir.

İKİZLER BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ile ilgili duygularınızı etkileyecek gelişmeler, bazı kavramlarda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Gerekli finansal desteği bularak ev sahibi olabilir ya da bir süredir uğraştığınız bir gayrimenkulun satışını gerçekleştirebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ile birlikte yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilgili gelişmeler olabilir. İşiniz ile ilgili eğitim, tanıtım, basın, internet ve yayıncılık gibi faaliyetlerde bazı gelişmeler gündemde olabilir.

ASLAN BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sizin para ve kazançlar evinizi aydınlatacak. Maddi durumunuzu etkileyecek önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Daha önceden başlamış bazı iş ve girişimlerin artık maddi sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Burcunuzdaki Yeniay ile birlikte daha fazla öne çıkabilir, fark edilebilirsiniz. Dış görünümünüzde imaj değişimleri yapabilir, özel ilişkilerinizde dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kariyer alanında bireysel yaratıcı çalışmalarınız daha fazla dikkat çekebilir. Emeklerinizin karşılığını artık alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ile birlikte duygusal hassasiyetiniz çok artabilir, eviniz ve aile büyükleri ile ilgili bazı belirsizlikler sonuca bağlanabilir. Sağlık kontrolleri yaptırmak, zararlı alışkanlıkları bırakmak, diyete başlamak için uygun bir dönemdesiniz. Günlük rutinlerinizde, alışkanlıklarınızda değişimler yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sosyal yaşam ve insan ilişkileri konusunda şansınızı arttırabilir. Grup çalışmaları ve kalabalıklara hitap eden işlerde başarılı olabilirsiniz. Daha önceden başladığınız girişimler, başarılı olabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz. Aşk, romantizm, çocuklar konusunda şanslısınız.

YAY BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay kariyer ve ev yaşamınıza dikkat çekiyor. Aile, ev ve iş yaşamında duygusal olarak biraz zorlanabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilmek için olaylara objektif bakmalısınız. Kararsız kalmaz, zamanında hareket ederseniz kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak adımlar atabilirsiniz.

OĞLAK BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sizin için şanslı enerjiler veriyor. Geleceğinizi etkileyecek güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Siz veya çocuğunuzun eğitimi, akademik kariyeri ile ilgili gelişmeler hızlanabilir. Hukuksal bir soruna çözüm bulabilirsiniz. Keyifli bir tatil ve seyahate de çıkabilirsiniz.

KOVA BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ortak kazançlar ve gelir giderler konusunda belirsizlikleri giderip, bazı farkındalıklar kazanmanıza olanak sağlayabilir. Miras, sigorta, vergi, nafaka, kredi gibi konular da bu yeniay ile birlikte daha fazla gündeminizde yer alacaktır.

BALIK BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında bazı dönüşümler yaşamanızı sağlayabilir. Evlilik ve iş ortaklığı kararı alabilir, gerekli adımları atabilirsiniz. Süregelen ilişkilerde dönüşümler de yaşanabilir. Eş ve partnerinizin yaşamındaki bazı gelişmeler de sizi etkileyebilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Kına gecesinde gözaltına alındı! Facebook'taki paylaşımına bakın
Baykal'ın kasedi için Hollanda'ya çilingir kursu
İki savcının sinsi oyunu İsveç'e gidip
Darbeci subayların bilgisayarlarından bakın ne çıktı!
Kılıçdaroğlu: Saray'a gitmeyeceğim çünkü
Kavurma nasıl yapılır kolay ve pratik kavurma tarifi
Yorumlar