HABER /  GÜNCEL

Efkan Ala istifa etti Süleyman Soylu içişleri bakanı oldu

ANKARA dün akşam sürpriz gelişmelere sahne oldu. İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti. Efkan Ala'nın yerine yeni içişleri bakanı Süleyman Soylu oldu. Süleyman Soylu'dan boşalan Çalışma Bakanlığı'na da Müezzinoğlu geldi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın görüşmesinden gündemi sarsan bir karar çıktı. Başbakan Yıldırım görüşme sonrasında yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa ettiğini, Ala'nın yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun atandığını açıkladı. Süleyman Soylu'dan boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine ise AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün saat 19.30’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Başbakan Binali Yıldırım’ı kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım arasındaki görüşme resmi programda bulunmuyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım arasındaki görüşme saat 20:00 sularında sona erdi. 

Görüşme sonrasında açıklama yapan Başbakan Yıldırım, "İçişleri Bakanımız Bursa Milletvekili Efkan Ala'nın istifasıyla boşalan Bakanlığa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına da Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu atanmıştır" dedi.

EFKAN ALA İSTİFA ETTİ, YERİNE SÜLEYMAN SOYLU GELDİ

Görüşme sonrasında Başbakan Binali Yıldırım kısa bir açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevini bıraktığını açıkladı. 

Yıldırım, "İçişleri görevini bırakan Efkan Ala'ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Süleyman Soylu'dan boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine de Mehmet Müezzinoğlu getirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Son imzayı Erdoğan attı! Efkan Ala'nın istifası...
İçişleri Bakanı Efkan Ala neden istifa etti?
Hüseyin Çapkın'a sorulacak 3 önemli konu ne?
Burç yorumları - 1 Eylül güneş tutulması
Kına gecesinde gözaltına alındı! Facebook'taki paylaşımına bakın
Açık lise sınavları tarihleri 2020 bahar dönemi sınav takvimi
Yorumlar 15 yorum