BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,91
ALTIN 458,49
HABER /  GÜNCEL

Son imzayı Erdoğan attı! Efkan Ala'nın istifası...

Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı'ndan istifa etmesiyle yaşanan kabine değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Erdoğan, onayına sunulan istifa ve atama işlemlerini kabul etti.

Abone ol

Efkan Ala'nın istifasıyla boşalan İçişleri Bakanlığı görevine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına da Mehmet Müezzinoğlu'nun getirilmesine ilişkin tezkere Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de, "Bakan İstifası ve Atanmasına Dair İşlem" başlığıyla yer verilen resmi yazışmada, Başbakan Binali Yıldırım söz konusu bakan istifası ve atanmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirine ve onayına sundu.

ERDOĞAN'IN TAKDİR VE ONAYINA SUNULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Başbakanlık makamına cevaben yazdığı resmi yazı ile söz konusu bakan istifası ve atanması işlemini kabul ettiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala neden istifa etti?Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanlığı Yüce Katına" ifadesiyle başlayan resmi yazıda şunları kaydetti:


"İstifa eden ve istifası kabul edilen Efkan Ala'dan boşalan İçişleri Bakanlığına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu'nun, Süleyman Soylu'dan boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'nun, atanmalarını Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 109 ve 113'üncü maddeleri gereğince takdir ve tensiplerinize arz ederim."

İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlık makamına cevaben yazdığı resmi yazıda da şu ifadeler yer aldı:

"Bakanlar Kurulunda görev alan İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etmiş ve istifası kabul edilmiştir. Bu suretle boşalan İçişleri Bakanlığına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu; boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 109 ve 113'üncü maddeleri uyarınca atanmışlardır."

ÖNCEKİ HABERLER
İçişleri Bakanı Efkan Ala neden istifa etti?
Hüseyin Çapkın'a sorulacak 3 önemli konu ne?
Burç yorumları - 1 Eylül güneş tutulması
Kına gecesinde gözaltına alındı! Facebook'taki paylaşımına bakın
Baykal'ın kasedi için Hollanda'ya çilingir kursu
Raşit Bağzıbağlı nereli kaç yaşında? Raşit Bağzıbağlı evli mi
Yorumlar 1 yorum