HABER /  FENERBAHÇE

Fatih Altaylı: Fenerbahçenin asıl direnişi bugünkü direnişidir

Fenerbahçe'nin önünde büyük bir engel olan harcama limitiyle ilgili bir yazı kaleme alan Fatih Altaylı, "Fenerbahçenin asıl direnişi bugünkü direnişidir. Futbol Federasyonu da bankaların değil, futbolun federasyonu olduğunu hatırlamalıdır" dedi.

Bir dönem Galatasaray yönetiminde yer alan gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk'teki köşesinde kaleme aldığı yazıda Fenerbahçe'ye destek verdi.

Altaylı, 'Bankaların federasyonu ve Fenerbahçe'nin şanlı direnişi' başlığıyla yayımlanan yazısında "Birkaç gün önce ‘Ali Koç haklı’ diye yazdım. Fenerbahçeli bazı okurlar gözlerine inanamamış. Hatta daha da komiği bir okur benim yazımı bana yollayıp ‘Tarafsız bir yazar olsaydın böyle yazardın’ diye eleştirmiş güldüm" ifadesini kullandı.

‘Bankaların kucağına’ itiliyor
Altaylı, şöyle devam etti:

"Evet, Ali Koç haklı, Fenerbahçe haklı. Daha önce televizyondaki Spor Saatinde de söylediğim gibi, Türk futbolu ve Türk futbol takımları ‘Bankaların kucağına’ itiliyor. Hem de futbolu korumakla ve geliştirmekle görevli Futbol Federasyonu tarafından. Fenerbahçeye limitler nedeniyle transfer imkanı bırakılmamış vaziyette.

''Borçlu kulüplere Federasyon tarafından izin veriliyor''
Limitlerini aştığı için bir de puan silme cezası ile karşı karşıya. Ama Fenerbahçe ile aynı oranda gelir üretme kapasitesine sahip olmadığı halde, aynı oranda borçlu kulüplere Federasyon tarafından izin veriliyor. Peki Fenerbahçe elindeki oyunculardan bir bölümünü satıp kasasına bir miktar para koysa ne olacak? Söyleyeyim. Hiçbir şey olmayacak. Diyelim ki Fenerbahçe 30 milyon avroluk futbolcu sattı. Bunun karşılığında sadece 10 milyon avro harcama limitine sahip olacak. Ya da diyelim ki, Ali Koç bir yerden muhteşem bir sponsorluk buldu ve kulübe 20 milyon avro gelir yarattı. Bunun da sadece 7 milyonunu kulübün harcamalarına ayırabilecek.

''Bankalara boyun eğse dilediği gibi transfer yapacaktı''
Diyeceksiniz ki, ‘Fenerbahçenin bankalara borcu çok. Elbette böyle olacak’. Yanılıyorsunuz. Bankalara kuruş borçlu olmayan Kasımpaşa ve Göztepe için de durum farklı değil. Burada mesele Türk futbolunun yarattığı geliri birkaç bankaya aktarmak. Şaka gibi ama böyle. Mesela Fenerbahçe oturup bazı kulüpler gibi bankalarla bir anlaşma yapsa ve ‘yapılandırma’ adı altında önüne koyulan günü kurtarma operasyonunu imzalayıp, sorunları bir iki sene ötelese ve bankalara boyun eğse hiçbir sorunu olmayacak, dilediği gibi transfer yapacaktı.

''Bu yüzden Fenerbahçe haklıdır''
Ama Ali Koç sorumlu bir başkan gibi davranıp ‘Bu kulübün geleceğini bankaların eline bırakamayız’ demeseydi şimdi Fenerbahçe de transfer yapabiliyor olacaktı. Bu yüzden Fenerbahçe haklıdır. Kulüplerin bankaları boyun eğmesi ve bu yolla belki de bağımsızlıklarını kaybetmeleri dayatılmaktadır.

''Taraftar bu konuda yönetime destek vermelidir''
Bu yapılan Türk futbolunu bankalara peşkeş çekme ve bankalar vasıtasıyla Türk futbolunu kontrol altına alma planıdır. Fenerbahçe'nin asıl direnişi bugünkü direnişidir. Taraftar bu konuda yönetime destek vermelidir. Futbol Federasyonu da bankaların değil, futbolun federasyonu olduğunu hatırlamalıdır. Bu kutsal görev galiba Fenerbahçe taraftarına düşmektedir."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Galatasaray istenmeyen adamdan kurtuluyor! 2 teklif birden geldi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İşte Fenerbahçe-Başakşehir maçının hakemi
Açık lise harç parası 2020 kaç para oldu?
Antalyaspor'da Aatif Chahechouhe ve Diego ile yollar ayrılıyor
Milli Savunma Bakanlığı açıkladı Telabyad'da kıskıvrak yakalandılar
Noterliklerde yeni uygulama başlıyor Bakan Abdulhamit Gül açıkladı!
Atakan Kayalar nereli annesi ve babası kimdir?
Yorumlar 8 yorum