BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'ın maaşı ne kadar oldu?

Erdoğan'ın maaşı ne kadar oldu sorusu medyada yine manşetlere taşındı. Sözcü'nün Erdoğan'ın maaşıyla ilgil iddiasına Beştepe'den yanıt gecikmedi. Merak edilen konunun detayları haberimizde.

Abone ol

Erdoğan'ın maaşı ne kadar oldu tartışması yine alevlendi. Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin konuyla ilgili haberleri üzerine Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama geldi.

MAAŞ ARTIŞI MEMUR ZAMMIYLA ORANTILI OLACAK

Yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanlarının maaşları uzun yıllar boyunca “devlet memurlarına yapılan zam oranları”na göre artırılmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın döneminde de maaş artışları yine devlet memurlarına yapılan zam oranlarında gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımız dahil, hiçbir Cumhurbaşkanlığı çalışanı, yurt dışı gezilerde harcırah/yolluk türü ilave ödeme almamaktadır." denildi.

2018 MEMUR ZAMMI NE KADAR OLDU?

Memur sendikalarıyla hükümet arasında yürütülen zam pazarlığı anlaşmayla sonuçlandı. Mutabakat metni hakem heyetine gerek kalmadan imzalandı. Buna göre; memur emeklisine ve memura 2018 yılının ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 3.5 zam yapılacak.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan 2017'de aylık ne kadar maaş alıyordu.

2017 İÇİN ERDOĞAN'IN MAAŞI

Cumhurbaşkanlığı 2017 yılı bütçe tasarısına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a önümüzdeki yıl için tahsis edilen brüt ödenek tutarı yüzde 8.22 oranında artırılarak 591 bin liradan 639 bin 600 liraya çıkarıldı. Buna göre Cumhurbaşkanı'nın aylık brüt maaşı 49 bin 245 liradan 53 bin 250 liraya yükselmiş oldu. Vergi ve sigorta primi ile diğer kesintiler düşüldüğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aylık net maaşı 32 bin 643 liradan 35 bin 295 liraya çıktı.

ÖNCEKİ HABERLER
Vatan Şaşmaz cinayetinde flaş gelişme aranan kadın yakalandı
Ankara'da neler oluyor? Erdoğan ve Bahçeli görüştü
Beştepe'den flaş Cumhurbaşkanı maaşı açıklaması
Ahmet Gökçek kaç yaşında eşi Hülya Cerit kimdir?
Ayhan Aşan kimdir kızı Seda Sayan'da fena döktürdü
FETÖ DHKP/C ilişkisi ortaya çıktı! Erdoğan'ın evini...
CHP'li Mahmut Tanal'ın müftü iddiası olay oldu
15. İstanbul Bianeli tüm hızıyla devam ediyor !
Ver Elini Aşk 5.bölüm fragmanı Ayperi ile Kaan nikah kıyacak mı?
Melih Gökçek istifa ediyor mu? Erdoğan'a yanıtı ne?
Yorumlar 9 yorum