BIST 1.450
DOLAR 8,56
EURO 10,39
ALTIN 513,37
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

15. İstanbul Bianeli tüm hızıyla devam ediyor !

Bu sene 15.si düzenlenen İstanbul Bianeli 16 eylülden beri ücretsiz gezilebiliyor. 15. İstanbul Bienali kapsamında, birbirine komşu mekânlarda yer alan serginin yanı sıra, Bienal süresince farklı alanlardan isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek ücretsiz etkinliklerle iyi bir komşu başlığı tartışılmaya devam ediyor.

Abone ol

Merakla beklenen 15. İstanbul Bianeli

Sanatçı Zeyno Pekünlü’nün koordinatörlüğünü üstlendiği 15. İstanbul Bienali’nin Kamusal Programı’nda, açılış ve kapanış haftalarında uluslararası konuşmacıların katılımıyla düzenlenen Seçilmiş Aileler ve Müşterek Kader başlıklı sempozyumlara ek olarak, bienal süresince devam eden tartışmalar, gösterimler, atölye çalışmaları ve katılımcıların birlikte yemek pişireceği, okuyacağı, müzik yapacağı düzenli etkinlikler yer alıyor. Seçilmiş Aileler, aile kurumunun ötesine geçen aidiyet arayışlarına odaklanıyor; Müşterek Kader ise kent ekolojisi etrafındaki tartışmaları bienale taşıyarak insan merkezcilikten çıkışın yollarını arıyor.

15. İstanbul Bienali Kamusal Programı katılımcıları arasında savaş ve yerinden edilmenin kadınlar üzerindeki etkisini araştırdığı çalışmalarıyla tanınan Shahrzad Mojab, liberal çok kültürcülüğe yönelik eleştirileriyle bilinen Joseph Massad, Siyasal Ekonomi profesörü Massimo de Angelis ve mekân pratikleri üzerine pek çok araştırması bulunan Yunan mimar ve akademisyen Stavros Stavrides gibi isimler yer alıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Ver Elini Aşk 5.bölüm fragmanı Ayperi ile Kaan nikah kıyacak mı?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Melih Gökçek istifa ediyor mu? Erdoğan'a yanıtı ne?
Soylu PKK'nın yeni planını deşifre etti! Hedef neresi?
Son dakika... Erdoğan'dan bomba istifa açıklaması
Çukur ne zaman başlayacak tarih belli oldu işte ilk fragman
FETÖ firarisi Uslu'dan Gökçek'e bomba mesajlar
Altın fiyatları yükselir mi çeyrek ne kadar 5 ekim altın tahmini
Tutuklanan elçilik çalışanıyla ilgili ABD'den flaş açıklama
AÖF kayıt yenileme ne zaman sona erecek son dakika tarih değişti
Yorumlar