BIST 10.471
DOLAR 32,62
EURO 35,05
ALTIN 2.437,60
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan akil adamlarla görüşecek!

Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe'de 45 kişilik bir grupla bir araya gelecek.

Abone ol
Başbakan Erdoğan, 45 kişilik bir grupla yarın Dolmabahçe'de bir araya gelecek. Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ve İstanbul’un yeni Emniyet Müdürü Selami Altınok, Cuma namazından sonra bir araya gelmişti.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak saat 10.00 sıralarında Üsküdar Kısıklı’daki konutunda İçişleri Bakanı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile bir araya geldi. Erdoğan saat 12.15 sıralarında evinden çıkarak cuma namazını kılmak için evinin yakınında bulunan Abdullahağa Camii’ne geçti. Erdoğan, Abdullahağa Camii’nin dolu olması nedeniyle Üsküdar Hz. Ali Camisi’ne gitti.
 
EGEMEN BAĞIŞ DA CAMİDEYDİ
 
Başbakan Erdoğan cuma namazını İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, Eski Bakan Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Yalçın Akdoğan, Ak Parti Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ile birlikte kıldı. Erdoğan, namazın ardından çıkışta cami avlusunda kendisini bekleyen vatandaşlarla tokalaştı. Yalçın Akdoğan'ın camiden çıkışta aracına doğru yürürken elindeki kırmızı kaplı tablet bilgisayar dikkat çekti.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan camiden ayrılırken makam otomobilinde Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya da vardı.
 
BAŞBAKANLIK OFİSİNDE KRİTİK ZİRVE
 
Başbakan Erdoğan makam aracına Ahmet İyimaya’yı alarak saat 13.00 sıralarında Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne geçti. Erdoğan, şu sıralarda Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ile toplantı yaptığı. İddialara göre görüşmenin gündemi, 17 Aralık operasyonundan sonra yaşanan gelişmeler ve Suriye’ye giderken Hatay’da durdurulan TIR oldu.
 
ZİRVEDEN TOPLANTI KARARI ÇIKTI
 
Toplantının ardından önemli bir karar çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın bazı bakanlarla birlikte, son günlerdeki gelişmelerle ilgili olarak, çeşitli kesimlerden gazeteciler, yazarlar ve aydınlardan oluşan yaklaşık 45 kişilik bir grupla bir araya gelecek.

56.20140104011554.jpg