BIST 10.471
DOLAR 32,81
EURO 35,19
ALTIN 2.449,07
HABER /  POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu Times'a konuştu: 80 bin kişi başvurdu

YSK'nın İstanbul seçimi için verdiği iptal ve yenileme kararının ardından mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, Times gazetesine verdiği röportajda "Türkiye'de demokrasi tehlikede" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Gazetenin muhabiri Hannah Lucinda Smith'e verdiği röportajda yeni seçimlerin yapılacağı 23 Haziran'dan önce İstanbul'un her semtini tek tek gezeceğini söyleyen İmamoğlu, "Son seçimlerden daha iyi hazırlanıyoruz" dedi.

CHP adayının 19 gün görevde kaldığını hatırlatan gazete, İmamoğlu'nun YSK'nın kararıyla 'şoke olduğunu' söylediğini de yazdı.

İmamoğlu, "İnsanlar bu kararın çıkmaması için dua ediyordu ama hazırlıklıyız. Demokrasi mücadelemize başlayabilmemiz için umut yaratmaya çalıştım" dedi.

80 bin kişi başvurdu

İngiltere merkezli gazete, 80 bin kişinin 23 Haziran seçimlerinde CHP adına müşahit olma talebiyle gönüllü olduğunu da yazdı.

"Seçim günü binlerce üyemiz görevde olacak"

İmamoğlu gazeteye verdiği röportajda, "Seçim günü binlerce üyemiz görevde olacak" dedi. "Türkiye hâlâ bir demokrasi ancak mücadele ve çalışma gerektiriyor. İnsanlardaki bu olağanüstü inancı görüyorum; ben onların sadece yüzüyüm ve sesiyim" diye konuştu.

Medyaya eleştiri

Gözlemcilerin son yıllarda Türkiye'nin seçim süreçlerindeki sakatlıklara dikkat çektiği belirtilen haberde, "Muhalefet partileri artık neredeyse tamamen, cumhurbaşkanına bağlı iş insanlarının sahip olduğu basın-yayın kuruluşlarının hakim olduğu medyadan dışlanmış durumdalar" denildi.

Tek yetkili AA

Haberde, Anadolu Ajansı'nın geçen ay Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na bağlandığı ve seçim sonuçlarını vermeye tek yetkili kurum olduğu da hatırlatıldı.