HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı işte o görüntüler

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. Artık resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan İmamoğlu, İBB'nin Saraçhane'deki binasına gelerek görevi Mevlüt Uysal'dan devraldı. Tören öncesi bir basın açıklamasında bulunan Ekrem İmamoğlu süreci değerlendirdi. İmamoğlu ayrıca bu hafta sonu Saraçhane’de halkla buluşup yaşanan süreci paylaşacaklarını da açıkladı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldıktan sonra İBB'nin Saraçhane'deki binasına geldi. İmamoğlu, devir teslim öncesi İBB'nin önünde basın açıklaması yaptı. İmamoğlu açıklamasında tören esnasında içeriye basın mensuplarının alınmayacağını kendilerinin daha sonra basına fotoğraf servis edeceğini duyurdu. İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

16 milyon insanımız için...

Bu an itibarıyla devam eden süreçler var, bunun farkındayız. Elbette ki şehrimizi, şehrimizde yaşayanlarımızın huzuru ve mutluluğu için bir an önce bu süreçlerle ilgili net ifadelerini ilgili kurullardan elbette ki bekliyoruz. Bizim kafamız net. Hak, hukuk ve adaletten asla vazgeçmedik. Kimsenin hakkını yemedik, '16 milyonun hakkını yedirtmeyiz' dedik.

Bir kişiye, bir gruba, bir partiye hizmete değil 16 milyon insanına hizmet etmeye bugün itibarıyla başlamıştır. Bu kentin ihtiyaçlarını biliyoruz. Bu şehirde yaşayan herkesin taleplerini biliyoruz ve hizmet etmeye hemen, hızlıca başlayacağız. Halkımızla bu hafta sonu Saraçhane’de buluşup süreci paylaşacağız.

İmamoğlu görevi devraldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayında bulunan İl Seçim Kurulunda mazbatasını aldıktan sonra geldiği Saraçhane’de görevi Mevlüt Uysal’dan devraldı.

Mazbatayla fotoğraf çektirdi

25 yıl sonra İstanbul'u kazanan Cumhuriyet Halk Partisi'nde büyük bir sevinç yaşanıyor. İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarına poz verdi.

Gün içinde neler yaşandı?

31 Mart seçimlerinden 16 gün sonra Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını aldı. İstanbul İl Seçim Kurulu İmamoğlu'nu Maltepe tutanaklarının tesliminden hemen sonra mazbata için davet etmişti.

İmamoğlu'nun gelişi sırasında İstanbul Adalet Sarayı'nda büyük bir izdiham yaşandı


Yoğun kalabalık dikkat çekti

İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu saat 16.00'da İstanbul Adalet Sarayı'na gelmiş, Ekrem İmamoğlu ise eşi Dilek İmamoğlu'yla birlikte yoğun bir kalabalık arasından İstanbul Adalet Sarayı'na giriş yapmıştı. 

İmamoğlu eşiyle birlikte İl Seçim Kurulu'na gelirken böyle görüntülendi


Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası böyle hazırlandı:

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Saraçhane'de mazbata sonrası Ekrem İmamoğlu kalabalığı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Karamollaoğlu'ndan Çamlıca Camii yorumu: Şatafata, gösterişe karşıyız
23 Nisan'da noterler açık mı noter çalışma saatleri 2019
TMSF'den Uzan Grubu'na ağır darbe!
Oblak’ın sözleşmesi 2023’e kadar uzatıldı
Çamlıca-Libadiye Tüneli açıldı
Siyer sınavı 2020 tarihleri başvuru ne zaman?
Yorumlar 130 yorum