HABER /  POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu 'ilk defa size söylüyorum' dedi Binali Yıldırım'a sitem etti

23 Haziran'da yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın seçim gecesi kendisi için "kazandı" diyemediğini söyledi.

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, merak edilenler hakkında Sözcü'den Özlem Gürses'in sorularını yanıtladı.

"23 Haziran gecesi Binali Yıldırım'ın açıklamasını dinlerken ne hissettiniz?" sorusuna İmamoğlu şu yanıtı verdi:

"Ben bunu ilk defa size söylüyorum bakın. “Kazandı” diyemedi…"

"Biliyorsunuz bazıları “Suçluysam benim hakkımda işlem yap” dedi. Hani soruşturma Özlem Hanım? Bakın üzerinden 6 Mayıs, 6 Haziran, 6 Temmuz geçti.. 2 ay geçti. Hani soruşturma, hani suç duyurusu? Kimi aldattınız? Daha acısı var, hani hırsızlar, nerede? “Çaldılar.” Kim? Yüzüne sordum, cevap veremedi. Bu sayfaları açmak beni üzüyor, “Seçimde her şey söylenir ama seçimden sonra unutulur…” Valla ben öyle biri değilim, kusura bakmayın! Bunu niye söylüyorum; kullandıkları bu dil çok tahribat oluşturdu. Dolayısı ile ben 23 Haziran gecesi, o açıklamayı izlerken çok manidar baktım, ne diyecek diye ve diyemedi farkında mısınız?

Kazandı diyemedi! “Önde gidiyor, tebrik ederim.” Ben bunu ilk defa size söylüyorum bakın. “Kazandı” diyemedi… Ben derdim: “Kazandı.” Bu kadar. “Veriler geliyor, İmamoğlu önde gidiyor,” Önde gidiyor nedir? Maç bittiyse, bitmiştir yani. FB-GS maçının ortasında “Şu takım önde gidiyor” diye açıklama mı yapılır? Benim oradaki bakışlarım da o."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ekrem İmamoğlu'na Athena grubundan sürpriz ziyaret Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ali Erbaş'ın kızının nikah şahitliğini yaptı
Donald Trump'tan İran'a yeni tehdit dikkat et İran
Alkollü sürücü yol ortasında sızdı ne yaptılarsa uyandıramadılar
FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda ikinci finalist belli oldu
Trump'tan tehdit: Dikkatli ol İran!
Sokağa çıkma yasağı var mı son haberi Erdoğan verdi
Yorumlar 46 yorum