HABER /  YEREL

Edirne'de eczacı Corona virüse karşı naylonla set çekti

EDİRNE'de eczacı olan Oğuzhan Sancıklı isimli vatandaş, koronavirüse karşı kendi önlemini aldı. Müşteri ve çalışanlar arasına naylon perde çekerek enfekte riskini en aza indirmeyi amaçladı.

Abone ol

Türkiye'de de her geçen gün vaka sayısının artığı Corona virüs salgınına karşı, tüm kesimler bir takım önlemler almayı sürdürüyor. Edirne'nin Dilaverbey Mahallesi'nde eczacı Oğuzhan Sancaklı da çok sayıda vatandaşın ilaç almaya geldiği iş yerinde müşteriler ile çalışanlar arasında şeffaf naylon perde çekerek salgının bulaşma riskine karşı önlem aldı. Naylon perdenin üzerine, 'Eczanemiz günde iki defa sabah ve akşam dezenfekte edilmektedir' gibi uyarı yazıları da asan Sancaklı, müşteri ile şeffaf naylon perdenin arkasından iletişim kuruyor, açılan küçük bölümden ilaçları veriyor.

"Geçici bir çözüm bulduk"

Oğuzhan Sancaklı, "Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını nedeniyle böyle bir alan oluşturduk. Bazı arkadaşlarımız kapının dışında önlem alıyordu, yağmurlu günler başlıyor. Biz de gelenleri dışarıda bırakıp ıslanmasınlar diye eczane içinde böyle bir alan oluşturduk. Şimdilik geçici böyle bir çözüm bulduk ileride daha farklı önlemler almak için düşüncelerimiz var" dedi.

Müşteriler önlemden memnun

Eczaneye ilaç almaya gelen Ayfer Koşucu, alınan önlemin yerinde olduğunu belirterek, "Bu önlemi çok beğendim, teşekkür ediyorum kendilerine böyle bir önlem aldıkları için. Herkesin böyle önlemler almalarını istiyoruz. Özelikle yaşlı hastalarımız çok var" diye konuştu.

Bir diğer müşteri Ali Çakır ise, "Ben bu uygulamayı çok beğendim, yerinde bir uygulama. Önlemlerin artırılması gerekiyor. Bu önlemler sayesinde salgının yayılmasını önleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Emre ve Falcao Koronavirüse karşı aynı projede
Digitürk'ten sonra D-Smart da harekete geçti! Abonelerine tüm kanallarını açtı
Fuhuş için anlaştıkları kadınlar kaçınca otel görevlisini dövdüler
Evde kalanlar bugün lazanya yapmaya ne dersiniz
Avukat Ömer Gezen kimdir Bircan Bali eşi kaç yaşında?
Kurban bayramı 2020 ne zaman başlıyor Diyanet takvimi
Yorumlar