BIST 11.221
DOLAR 33,02
EURO 35,98
ALTIN 2.551,69
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Edebiyatın rockstarı geri döndü

Edebiyatın rockstarı ve bol ödüllü yazarı Neil Gaiman’ın, yayınladığı ilk hafta çok satanlar listesinin zirvesini zorlayan, yepyeni romanı Yolun Sonundaki Okyanus Türkçede.

Abone ol

Edebiyatın rockstarı ve bol ödüllü yazarı Neil Gaiman’ın, yayınladığı ilk hafta çok satanlar listesinin zirvesini zorlayan, yepyeni romanı Yolun Sonundaki Okyanus, Zeynep Heyzen Ateş çevirisiyle Türkçede.

TOM HANKS FİLMİNİ ÇEKİLECEK

Haziran ayında İngiltere’de yayınlanan romanın adı, yazarın doğum yeri olan Porsmouth’ta bir caddeye verildi. Gaiman’ın tabiriyle; Anansi Çocukları’ndan sonra yazdığı ilk yetişkin romanı olan Yolun Sonundaki Okyanus, Tom Hanks’in yapımcılığında sinemaya uyarlanacak.

YAŞLI ADAMIN ÇOCUKLUĞUNA AÇILAN GARİP VE ÜRKÜTÜCÜ KAPI

başliksiz-1.20131106150632.jpgİngiltere’de küçük bir kasaba… Orta yaşlı bir adam bir cenazeye katılmak için çocukluğunun geçtiği kasabaya döner. Çocukluğunu geçirdiği ev uzun yıllar önce yıkılmış olmasına rağmen henüz yedi yaşındayken tanıştığı ve hayatını değiştiren Lettie Hempstock’un annesi ve ninesiyle yaşadığı çiftlik evine uğramaktan kendini alamaz. Lettie’yi uzun yıllardır düşünmemiş olmasına rağmen, şimdi onun aslında bir okyanus olduğunu iddia ettiği gölün kenarına oturup, geçmişine ait anıları yeniden canlandırmaktadır. Bu andan sonra; küçük bir çocuğun fazlasıyla ürkütücü ve garip geçmişine doğru bir kapı açılır.

KARANLIKTAN KORUNMAK İÇİN GEÇMİŞİN SIĞINAĞINA KAÇIŞ

Bir kelebeğin kanatları kadar narin ve hüzünlü. Karanlıktaki bir bıçak kadar tehditkâr ve korku verici. Neil Gaiman, sarsıcı eseri Yolun Sonundaki Okyanus’ta, insanı insan yapan tüm duyguları ortaya çıkarmakla kalmayıp, okuyucularını onları çevreleyen karanlıklardan korunmaları için geçmişin sığınağına davet ediyor.