BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  DÜNYA

Minikler öğretmenleri için Erdoğan’a seslendiler

Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki Türk-İş İlköğretim Okulu’nda yaşanan öğretmen sıkıntısı nedeniyle veliler çocuklarını sınıflara sokmuyor. ...

Abone ol

Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki Türk-İş İlköğretim Okulu’nda yaşanan öğretmen sıkıntısı nedeniyle veliler çocuklarını sınıflara sokmuyor. Minik öğrenciler Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “Öğretmenimizi istiyoruz” dedi.
3/B sınıf annesi Sevim Türkoğlu isimli veli, bir yıl birinci sınıfta aynı öğretmenle okuduklarını belirterek "Bizim derdimiz 2’inci sınıfta başladı. Sözleşmeli öğretmen verdiler. Onu aldılar kadrolu öğretmen verdiler, onun da raporlu olduğu zaman başka bir öğretmen daha geldi. O da tayini aldırıp gitti. Yeni gelen öğretmenimizin kalıcı olduğunu söylediler. Şimdi de bu öğretmeni alıp size başka bir öğretmen veriyoruz diyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bu öğretmenimizi istiyoruz. İsteğimiz yerine gelmezse çocuklarımızın kaydını okuldan alacağız” dedi.
Eslem Nur isimli öğrenci ise, 3’üncü sınıfa geçtiklerini belirterek şöyle konuştu: "Beşinci öğretmenimiz bu. Bu öğretmenimiz de giderse altıncı öğretmenimiz gelecek. Bıktık artık. Kendi öğretmenimiz gelene kadar sınıfa girmeyeceğiz.”
Nursena isimli öğrenci, öğretmenlerini çok sevdiklerini anlatarak şunları söyledi: “Öğretmenimizi almayın bizden. Ne olursunuz öğretmenimizi elimizden almayın, Nabi amca öğretmenimizi elimizden almayın.”
“Biz bu okulda oyuncak değiliz” diyen başka bir öğrenci ise, “Öğretmenimizi geri istiyoruz. Öğretmenimize çok alıştık. Nabi amca öğretmenimizi geri gönder” diyerek Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya seslendiler.
Tolga isimli öğrenci de “Buradan Başbakana sesleniyorum. Öğretmenimizi geri istiyoruz. Biz oyuncak falan değiliz. Biz artık 3’üncü sınıfa geçtik artık büyüdük. Sürekli öğretmen değişmesini istemiyoruz, Uğur Güder öğretmenimizi geri istiyoruz” dedi.
Kamuran Satılmış isimli veli de, “Burada, mevcut öğretmenlerimizi dönem ortasında başka okula görevlendirilmesinden dolayı bulunuyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vali yardımcımız bize yardımcı olmadı biz de çocuklarımızı okula göndermiyoruz” şeklinde konuştu.
Minik öğrenciler ise, okula gitmeyerek okul önünde “Sınıflara girmiyoruz, öğretmenimizi istiyoruz” diyerek tempo tuttular. Okulda 2/B ve 2/D sınıf öğretmenlerinin de başka okullara gönderilmesi üzerine okulda 3 sınıfta 3 gündür dersler boş geçiyor.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin mağdur olmaması için öğretmen görevlendirmesinin yazışmalarının yapıldığı öğrenildi.
(İHA)