BIST 9.722
DOLAR 32,53
EURO 34,93
ALTIN 2.425,47
HABER /  DÜNYA

Erdoğan Marşı Taksim’de yankılandı

Kocaeli’nden İstanbul’a gelen 25 kişilik bir mehteran takımı, Taksim Meydanı’nda Başbakan Erdoğan için besteledikleri marşı çaldı. <br/>Koca...

Abone ol

Kocaeli’nden İstanbul’a gelen 25 kişilik bir mehteran takımı, Taksim Meydanı’nda Başbakan Erdoğan için besteledikleri marşı çaldı.
Kocaeli’nden gelerek Taksim Meydanı’nda Başbakan Erdoğan için besteledikleri marşı çalan 25 kişilik mehteran takımı vatandaşların büyük beğenisini topladı. İlk olarak tarihi marşları çalan takım daha sonra Başbakan Erdoğan için besteledikleri marşı çaldı. “Dik dur eğilme, inanlar seninle” diyerek marşa başlayan takım, çevredeki vatandaşlardan tam not aldı.
Tüm Türkiye’nin mehterana önem vermelerini istediklerini belirten mehteran komutanı Ferhat Akbulut, Başbakan Erdoğan’ı sevdikleri için ona bir marş bestelediklerini söyledi. Akbulut, “Mehteran olarak ekiple birlikte bu marşı hazırladık. Bunda herkesin emeği vardır. Bu marşı özellikle sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan için besteledik. Ona sevgimizi göstermek adına böyle bir şey düşündük ve en uygun yer olarak burasını gördük. O yüzden İzmit’ten kalkıp buraya geldik. Çünkü bu bir devrimdir. Biz yaklaşık olarak 7 tane Roman mahallesinden toplanarak kurulmuş bir mehteranız. Bu mehteranda olanların hepsi aslında profesyonel müzisyendir. Bizim özelliğimiz beste yapabilmektir. Biz de bu uğurda Başbakanımıza beste yapmaya karar verdik” dedi.
"Başbakanı neden bu kadar çok seviyorsunuz?" sorusuna ise Ferhat Akbulut, “Bu bir devrimdir. Bir Başbakan Roman milletine hiçbir şey yapmadığı halde kalkıp özür diledi. Başbakan kalkıp, ‘Özür dilenecek bir topluluk varsa o da Roman topluluğudur’ dedi. Böyle büyük bir erdemi gösteren birine biz sonsuz saygı ve sevgi duyuyoruz. Ona çok teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun” ifadelerini kullandı.
Başbakandan bir de talebi olup olmadığı sorusu üzerine Akgün, “Onun bulunduğu bir ortamda bu besteyi söylemek ve onun elini öpmek en büyük isteğimizdir” diye konuştu.
Ardından mehteran takımı bir kez daha Başbakan Erdoğan için besteledikleri marşı çaldı. Daha sonra takım Taksim Meydanı’ndan ayrıldı.
(İHA)