HABER /  GÜNCEL

Dünya'nın en güçlü hayvan türlerinden biri! Gergedan böceği nerede bulundu

Demirören Haber Ajansı

MERSİN'de, ağırlığının 850 kat fazlasını taşıyabilen, dünyanın en güçlü hayvan türlerinden biri olan gergedan böceği (oryctes nasicornis) bulundu. Bir dönem çok yüksek parasal değeri olduğu iddiasıyla birçok kişi tarafından toplanan gergedan böceğiyle ilgili bakanlık açıklama yapmıştı.

Erdemli merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan Köserelli Mahallesi'ndeki evinde akşam oturan 44 yaşındaki Osman Uslu, pencere camına böceğin vurup, yere düştüğünü fark etti.

"Bu böcek çok sevimli"
Bunun üzerine Uslu, internetten böcekle ilgili araştırma yapmaya başladı. Uslu, böceğin, ağırlığının 850 kat fazlasını taşıyabilen ve dünyanın en güçlü hayvan türlerinden olan gergedan böceği olduğunu öğrendi. Osman Uslu, "Ben normalde böcekleri sevmezdim; ama bu böcek çok güzel ve sevimli. Şu an böceği ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer isterlerse böceği inceletebilir ve daha sonra doğaya bırakabilirim" dedi.

Bakanlık açıklama yapmıştı
Tarım ve Orman Bakanlığı'nca bir dönem çok yüksek parasal değeri olduğu iddiasıyla birçok kişi tarafından toplanan gergedan böceğiyle ilgili açıklama yapılmıştı. Açıklamada, böceklerin parasal bir değerinin olmadığı kaydedilmişti. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Barcelona, Neymar için gözünü kararttı! Servet döktü
Volkswagen ve Ford'dan ittifaka yeşil ışık
Savaş Yurtsever kimdir Aslı Hünel'in eşi mesleği ne?
Beşiktaş aradığı sol beki buldu! Fransız oyuncuya talip oldu
Dalaman'da yangın yeniden mi başladı? Bakan Pakdemirli'den açıklama
İcra müdürlüğü sınavı başvuru ekranı açılıyor 2019 sınav ne zaman?
Yorumlar 1 yorum