BIST 1.331
DOLAR 7,78
EURO 9,44
ALTIN 459,71
HABER /  DÜNYA

Donald Trump: Beni Çin hasta etti

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüsten tamamen temizlendiğini söyleyerek Çin'i suçladı. Başkan Trump, kendisin Çin'in hasta ettiğini ileri sürdü.

Abone ol

Koronavirüse yakalandıktan sonra ilk canlı röportajını veren ABD Başkanı Donald Trump, "Beni Çin hasta etti." ifadesini kullandı.
Trump, ilk canlı röportajını Fox News'a telefonla bağlanarak verdi.

Kendisini gayet iyi hissettiğinin vurgulayan Trump, "Bir seçim mitingi yapmayı çok isterim. Hastalık bulaştırdığımı hiç sanmıyorum." yorumunda bulundu.

"Bence tamamen temizim"

Trump, COVID-19'a yakalandıktan sonra hiç test yaptırmadığını belirterek, "Yakın zamanda test yaptıracağım. Bence virüs tamamen gitti. Bence artık tamamen temizim." dedi.

Bir noktada COVID-19'a yakalanacağını anladığını belirten Trump, "Sürekli dışarıda insanlarla bir aradaydım. Bir yerde artık hasta olacağımı anladım." ifadelerini kullandı.

Salgın konusunda Çin'e yönelik suçlamalarını da sürdüren Trump, "Beni Çin hasta etti." dedi.

Biden ve Harris'e sert eleştiriler

Trump, Demokrat rakibi Joe Biden'a yönelik eleştirilerini de devam ettirdi, "Onun akli melekeleri başkan olmaya yetmez." dedi.

Başkan yardımcısı adayları Cumhuriyetçi Mike Pence ve Demokrat Kamala Harris arasında dün akşam yapılan canlı yayın tartışmasını değerlendiren Trump, "Bu canavar (Harris) dün gece Pence ile canlı yayındaydı, dün gece kendi kendini yok etti. Bu canavarın söylediği her şey yalan." eleştirisinde bulundu.

Trump ayrıca Harris için, "komünist" ve "sevimsiz" sıfatlarını kullanarak, "O canavar sınırlarımızı açarak tüm tecavüzcülerin ve katillerin ülkemize gelmesini istiyor." diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Vladimir Putin'den taraflara Karabağ çağrısı
ABD Başkanı Trump, Biden ile sanal bir tartışmaya katılmayacağını açıkladı
Danilo Şef'in restoranı var mı nerede?
Osman Kavala iddianamesi kabul edildi! Detayları neler?
Türkiye 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda finalde
Merkez Bankası net rezervleri 5 milyar dolar düştü! İşte kasada kalan para miktarı
Yorumlar 6 yorum