BIST 1.127
DOLAR 8,32
EURO 9,76
ALTIN 502,34
HABER /  GÜNCEL

Dışişleri'nden FETÖ açıklaması! Brezilya için de tehdit

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "FETÖ, faaliyetlerini sürdürdüğü her ülke için olduğu gibi Brezilya'nın da güvenliğine tehdit oluşturmaya devam etmektedir" dedi.

Abone ol

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Ali Sipahi'nin Türkiye'ye iade edilmesi talebinin Brezilya tarafından reddi hakkındaki soruya yazılı yanıt verdi. FETÖ'nün, sadece Türkiye için değil, bütün insanlık için ortak bir tehdit olduğunu vurgulayan Aksoy, "FETÖ, faaliyetlerini sürdürdüğü her ülke için olduğu gibi Brezilya'nın da güvenliğine tehdit oluşturmaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Aksoy, terörün her türlüsüyle kararlı ve samimi mücadele gösteren Türkiye'nin, aynı tavrı müttefiklerinden ve uluslararası toplumdan da beklediğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

Brezilya'nın da bu konuda aynı hassasiyeti göstermesini bekliyoruz

"Bu çerçevede, FETÖ ile mücadele ülkemiz için olduğu kadar Brezilya için de önemli ve öncelikli olmalıdır. Ülkemizin Brezilya hükümeti ile başta FETÖ olmak üzere, terörizmle mücadele konusundaki iş birliğini sürdürmeye ve artırmaya yönelik gayretleri devam edecektir. Brezilya'nın da bu konuda aynı hassasiyeti göstermesini bekliyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Varlık Fonu'ndan Milli Piyango açıklaması
El Paso saldırganından kan donduran ifade! Meksikalıları hedef aldım
İzinsiz mesaj ve cep telefonu aramasını nereye nasıl şikayet edeceksiniz
Mesut Özil ve Kolasinac, kadro dışı bırakıldı
Kazadan kurtuldu, babası hastanelik etti
29 Ekim mesajları kısa resimli 2020 Atatürk'ün Cumhuriyet sözleri
Yorumlar 1 yorum