BIST 1.393
DOLAR 8,72
EURO 10,35
ALTIN 498,44
HABER /  GÜNCEL

DGS başvuru ücreti 2021 kaç para hangi bankaya yatacak?

9 Ağustos'ta yapılacak olan DGS sınavı için başvurular 17 Haziran'a kadar devam edecek. 150 dakika sürecek olan DGS sınavı için başvuru ücreti 130 lira olarak açıklandı. Geç başvuru ise 3 Temmuz'da yapılacak.

Abone ol

İki yıllık önlisans programında okuyan öğrenciler, DGS sınavı ile dört yıllık lisans eğitimine geçiş yapabiliyor. 9 Ağustos'ta yapılacak sınav için başvurular 9 Haziran'da başlamıştı. Sınava girecek öğrenciler, 17 Haziran'a kadar başvuruda bulunabilecek. İşte binlerce öğrencinin merakla beklediği DGS sınavı ile ilgili son bilgiler…

DGS GEÇ BAŞVURU EKRANI

2020-DGS hakkında bilgiler: 

Başvuru süresi: 9-17 Haziran 2020 (Ücret ödeme için son gün 18 Haziran 2020) DGS sınav süresi 9 Ağustos 2020, 10.15, 150 dakika

Sınav ücreti: 130,00 TL

Geç başvuru günü: 3 Temmuz 2020 (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)

Geç başvuru sınav günü: 195,00 TL

Başvuru işlemleri: Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Başvurular, elektronik ortamda alınacaktır.

– ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve geçerli eğitim bilgisi bulunan (**) adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından veya istedikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir.

– ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

* Geçerli Fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır.

* * Geçerli Eğitim Bilgisi: Eğitim bilgileri, Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) veya ÖSYM arşivi kaynaklı olup bu bilgilerinde herhangi bir düzeltme bulunmayanlar. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

ÖNCEKİ HABERLER
Esenyurt'ta rögarlardan mavi su aktı kimyasal tedirginliği
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bakan Mustafa Varank: Dünya F-35'leri değil savaşan İHA'larımızı konuşacak
Son dakika Emekli Tuğgeneral Atasoy'un 32.5 yıl hapsi istendi
Acı haber! Şırnak'ta silah kazasında yaralanan uzman çavuş şehit oldu
Dağ ilçelerinin yıldızı eko-turizm ve doğa sporları ile parlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert çıkış! Haysiyet fukaraları suç örgütlerine bel bağladı
Tarımda kullanılacak İHA'lar Bakanlık tarafından ruhsatlandırılacak
Tarih belli oldu! Kanal İstanbul'un temeli 26 Haziran'da atılacak
Atatürk Havalimanı'nda korkutan tüp patlaması
Yorumlar