BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  POLİTİKA

Devlet Bahçeli'nin 'Serok Ahmet' sözlerine Davutoğlu'ndan olay yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Serok Ahmet" çıkışına yanıt veren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "PKK'ya özlem, 23 Haziran seçimleri öncesi İmralı'dan gelen mektuba sessiz kalınarak gösterildi." diye konuştu.

Abone ol

MHP lideri Devlet Bahçeli, önceki gün "Serok Ahmet’in PKK özlemi, Babacan’ın HDP sevdası, Kılıçdaroğlu’nun bölücülük merakı siyasette üçüncü bir blok arayışı değil düpedüz vatana ihanettir" sözleriyle Ahmet Davutoğlu'na yüklenmişti.

Davutoğlu, "PKK'ya özlem, 23 Haziran seçimleri öncesi İmralı'dan gelen mektuba sessiz kalınarak gösterildi" diye yanıt verdi.

Davutoğlu, "Elinde bir belge varsa sunsun, ben her yerde hesap vermeye hazırım." sözleriyle meydan okudu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Serok Ahmet açıklamasına yanıt

Bu ülkeye hizmetten başka gayri hiçbir şey gözetmemiş bir vatandaş olarak vatan haini olarak bana hitap edilmesini kabul etmem mümkün değildir. Artık ihanet kelimeleri yerine birbirimize saygıyla eleştir yönelttiğimiz bir üslup gelmeli. Bakın kim ihanet kelimesini saygısızca kullanmışsa o kelime kendine geri dönmüştür. Kimse yerli yersiz böyle suçlamalarda bulunmamalıdır. Elinde belgeleri varsa hukuki mercilere vermeli.

"İmralı’dan mektup alındığında..."

PKK’ya özlem diye örtülü bir itham var. Burada durmak lazım. PKK’ya karşı en kapsamlı talimatı veren başbakan benimdir. Ben o talimatı verdikten sonra her cumayı bazen Silopi’de bazen Van’da bazen Yüksekova’da oradaki askerlerimizle polislerimizle Kürt vatandaşlarımızla omuz omuza verdik.

Bugün PKK’ya özlem diye bir itham varsa bu özlem 23 Haziran’dan öncesinde İmralı’dan mektup alındığında susulduğu zaman, Osman Öcalan devletin televizyonuna çıkarıldığı zaman o özlemi duymuş olabilirler.

Ama biz hiçbir zaman o özlemi duymadık yalnızca Kürt vatandaşlarımıza özlemle sarıldık. Herkes kendini sorgulamalıdır.

"Elinde belge varsa sunsun"

Elinde bir belge varsa sunsun, ben her yerde hesap vermeye hazırım. Ama böyle bir belge yoksa siyaseti bu kadar ayağa düşürmeyelim. Gerçekten bir gün vatanda ihanet söz konusu olduğunda hiç kimseyi ikna edemezsiniz. Siyasette artık bir olgunluk döneminin başlaması lazım.

HDP eleştirilerine yanıt

Davutoğlu ayrıca, Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün ile Vahdettin İnce'nin HDP'nin 4. Olağan Kongre'sine katılmasına ilişkin Bahçeli'den gelen sert tepkiye de yanıt verdi. Danışma meclisi toplantısında tüm partilerin genel başkanvekillerinin bir araya gelerek söz alıp konuştuğunu hatırlatan Davutoğlu, "Bu yadırganmıyorsa bir davete icabet etmek neden yadırgansın?" diye sordu.

Sayın Bahçeli ve bu konuyu eleştiren diğer partililer Meclis'te arkadaşlarımız bilirler danışma meclisi bir araya gelir ve bütün partilerin grup başkanvekilleri bir arada otururlar. Yine HDP adına başkanvekilli yaparken MHP'de orada söz alır söz verir.

Davutoğlu devamında, "Terörle çizgisi olmadıkça hiçbir partiyle bu alanda iş birliği yapmayız ama her yasal zeminde bulunur, herkesi dinler, nezaket kuralları içerisinde herkesle konuşuruz. Bu zor günler herkesin herkesle konuşma günleri.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ekrem İmamoğlu ile Kapalıçarşı esnafı arasında zam tartışması! Hani her şey güzel olacaktı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Avrupa'da 12 yaşından küçükler artık topa kafa vuramayacak
BİLSEM sınav sonuçları 2020 BİLSEM online sonuç sorgulama
Fatih Dönmez müjdeyi verdi! Sondaj gemisi yola çıktı
Bakan Cahit Turhan'dan sevindiren 5G açıklaması! Bakın ne zaman nerede başlayacak!
Fenerbahçe yönetiminden derbi sonrası açıklama
A101 kurbanlık satış fiyatları 2020 karaman koç kaç para?
Yorumlar 11 yorum