BIST 1.191
DOLAR 7,98
EURO 9,45
ALTIN 486,69
HABER /  YEREL

Denizli'nin Honaz, Babadağ ve Baklan ilçelerinde seçim sonuçlarına itiraz edildi

DENİZLİ'de AK Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, başta Honaz ve Babadağ olmak üzere, bazı ilçelerde oy tasnifi esnasında usul hataları yapıldığı iddiasıyla oyların yeniden sayılmasını istendi. İYİ Parti ise, AK Parti'nin 7 oy farkla kazandığı Baklan ilçesinde itiraz etti.

Abone ol

Açıklamada, "İlgili tutanaklar incelenmiş itirazı gerektirecek hususlar tespit edilmiştir. Bunların yanı sıra ilçelerimizde seçim sonuçlarıyla ilgili çelişkili ve sonuca etki edecek, toplumu manipüle edecek, kamuoyunu yanıltıcı bir kısım açıklamalar ve haberler dikkat çekmektedir." denildi.

Ayrıca "Seçim sonuçlarının kesinleşmediğini, itiraz haklarının devam ettiğini, özellikle oy farkının çok olmadığı seçim bölgelerinde resmi dayanağı olmaksızın galip ve mağlubu ilan etmenin doğru olmadığını bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz. Milletimizin sandığa yansıyan iradesinin en net ve doğru bir şekilde ortaya çıkması için gerekli hukuki süreç ve yasal işlemler titizlikle uygulanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

- Babadağ ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı Ali Altı, rakibi AK Parti'li Salim Demirezen'den 17 oy fazla alarak, seçimi kazandı.  Ali Altı 1720, Salim Demirezen ise 1703 ol aldı. 

- Honaz ilçesinde ise CHP adayı Yüksel Kepenek, 9 bin 389 oy ile rakibi AK Parti'li Turgut Devecioğlu'ndan 8 oy fazla alarak seçimi önde tamamladı.

- İYİ Parti, Baklan ilçesinde, AK Parti'li Yusuf Gülsever'in 7 oyla kazandığı seçimde sonuçlara itiraz etti. Resmi olmayan sonuçlara göre, Baklan'da İYİ Parti'nin adayı Hakan Orhan 1983 oy aldı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yeni belediye başkanlarının maaşına bakın! Büyükşehir tarifesi farklı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Uşak merkez ilçe belediye başkanlığı seçimine İYİ Parti'den itiraz
Putin ile Netanyahu Moskova’da görüşecek
KRT TV Anadolu Ajansı'nı topa tuttu: Haram zıkkım olsun
AK Parti ve MHP itiraz etti Bartın'da oylar yeniden sayılıyor
Diyanet 4B'li personel tercih ve yerleştirme başvuru ekranı
HDP'li eski vekilin terörist oğlu Yoldaş Selim Çelik, adliyede
Yorumlar