BIST 1.409
DOLAR 8,68
EURO 10,35
ALTIN 500,45
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu'nun sözlerine MHP'den sert tepki: Maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "MHP adeta AK Parti tabanına hortum bağlamış" sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Davutoğlu asıl maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır" diyerek sert tepki gösterdi.

Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun MHP hakkında yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Yalçın, "Ahmet Davutoğlu, 'MHP adeta Ak Parti tabanına hortum bağlamış', 'MHP ile ittifak bitirilmeli' gibi temelsiz, akılsız ve öngörüsüz açıklamalarla aklınca hedef şaşırtmaktadır. Davutoğlu, uluslararası aktörler adına seçmen tabanında anafor oluşturarak kendi partisinin altını oyma vazifesini ifa ederken; asıl maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır." dedi.

Semih Yalçın, yaptığı açıklamada sert ifadeler kullanarak şunları kaydetti:

"Mazul ve sakıt başbakan"

"Mazul ve sakıt" başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun; bir süredir AK Parti içindeki bozgunculuk ve tefrika girişimlerine, MHP'ye dönük karşıtlık cephesi oluşturarak yön vermeye çalıştığı gözlenmektedir. Davutoğlu'nun MHP muarızı kesilmesinin arka planında, partimizin siyasette oynadığı dominant ve etkin ama yapıcı rolün baltalanması için kendisini yeni fitne odağı rolüne hazırlayanların rahatsızlığı kadar, cemaziyelevvelinin partimizce iyi bilinmesinin mahcubiyeti de vardır.

"Asıl maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır"

Ahmet Davutoğlu, 'MHP adeta Ak Parti tabanına hortum bağlamış.', 'MHP ile ittifak bitirilmeli.' gibi temelsiz, akılsız ve öngörüsüz açıklamalarla aklınca hedef şaşırtmaktadır. Davutoğlu, uluslararası aktörler adına seçmen tabanında anafor oluşturarak kendi partisinin altını oyma vazifesini ifa ederken; asıl maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır. Mazul ve sakıt olmakla maruf eski başbakanın; MHP gündemli ama aslında AK Parti hedefli tespit ve değerlendirmelerinin amacı, elbette partisinin hayrı ve selameti değildir.

Cumhur İttifakı ve başkanlık sistemi vurgusu

Davutoğlu'nun hedefinde Cumhur İttifakı'nın Türkiye'yi 2023'e taşıma potansiyelini yok etmek ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın yeniden seçilmesiyle sürecek istikrarı şimdiden baltalamak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine bu yolla zarar vermek vardır. Çünkü Cumhur İttifakı, yeni yeni oturmaya başlayan; Türkiye'nin mehabetine, bölgesel ve uluslararası alandaki saygın konumuna yaraşan yeni hükümet modelinin sigortası, garantisidir. Davutoğlu'nun çürük tezlerinin aksine, bu ittifak; Ak Partinin doğasını bozmadığı gibi, onun ülke meselelerini millî irade desteğiyle çözümleyecek güce erişmesine, Türkiye'nin geleceği ve bekası adına sağlam, objektif ve sonuç odaklı politikalar üretmesine vesile olmuştur. Cumhur İttifakı atmosferi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde Türkiye, uluslararası aktörler karşısında daha bağımsız ve daha egemen bir devlet portresi çizebilmiştir.

"Uluslararası aktörler basiretsiz tipleri harekete geçirmektedir"

Davutoğlular ve Babacanları harekete geçiren mahfillerin gayesi; işte bu aşılmaz ve sarsılmaz gücü ortadan kaldırmak, Türkiye'nin millet iradesine dayanan varlık ve direniş azmini yıkmaktır. Kamuoyunun da dikkatinden kaçmamıştır: Sisteminin devamındadır. Uluslararası aktörler; Türkiye'nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyişini durdurmak üzere başlattıkları operasyonlarda bu tür nifak ve ayrılık tohumları ekmekte, kaleyi içinden yıkabilmek için müsait, basiretsiz ve başarısız tipleri harekete geçirmektedir. Türkiye'yi bölgesinde ve dünyada eriştiği güçlü ve müessir konumdan uzaklaştırmanın yolu, güçlü Cumhur İttifakından ve millî iradenin ürünü olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden kurtulmaktan geçmektedir.

"Biz olacakları şimdiden söyleyelim"

Bunun içindir ki kendi partilerinde fısk ve fücura meyilli; vefa, minnet ve kaderdaşlık duygusundan, dava adımlığı evsafından mahrum Davutoğlular ve Babacanlar, baştan çıkarıcı vaatlerle süslenip püslenip sahneye çıkarılmıştır. Elhak, bitpazarına nur yağmayacaktır. Mademki sadece kendi yetiştikleri; sayesinde isim, şöhret ve dünyalık sahibi oldukları partilerine değil, bütün Türkiye'ye zarar vermeyi göze alan bu orta malı politikacı tipleri bir alamete bindirilmiş; biz olacakları şimdiden söyleyelim de ikaz sorumluluğu üstümüzde kalmasın:

Davutoğlu tarafından MHP'nin hortum bağladığı iddia edilen seçmen kitlesi, hem partisine hem de ülkeye sahip çıkmakla kalmayacak; sağduyu ve ferasetini göstererek Cumhur İttifakı'na da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne de desteğini sürdürecektir.

Çünkü milletimiz iyi bilmektedir ki Türkiye'nin selameti Yenikapı ruhunun korunmasında ve bu ruhun siyasetteki aksisedası olan Cumhur İttifakının yaşamasındadır. Bekamız, güçlü ve hızlı bir demokratik yönetim modeli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamındadır."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Şarkıcı Demet Akalın ve kızının olduğu araca yumruklu saldırı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Çelik'ten Karamollaoğlu'na FETÖ cevabı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
6 bin 592 araç trafikten men edildi
Düzce Valiliği, 7 kişinin kaybolduğu ihbarı geldiğini açıkladı
Köpeği dereye atan işçiye köpeklere bakma görevi
Trump'ın Türkiye mesajı sonrası Dolar'da son durum
Hulusi Akar'dan F-35 açıklaması; Olumsuz etkiler
Erbil saldırganın kimliği belli oldu
Ali Koç'tan Allahyar'a: Kimse sana küfredemez
Trump açıkladı! İran'a ait İHA'yı düşürdük
Yorumlar 9 yorum