BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,26
ALTIN 498,52
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilen Ayşe Nur Bahçekapılı ve Meltem Taylan Aydın kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına, Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın getirildi. Peki kariyerleriyle dikkat çeken bu kadınlar kim?

Abone ol

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına, Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın atandı. Söz konusu atamalar, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12'inci ve 13'üncü maddeleri gereğince yapıldı.

Ayşe Nur Bahçekapılı kimdir?
AK Parti Grup Başkanvekilliği ve TBMM Başkanvekilliği yapan Ayşe Nur Bahçekapılı, aslen Trabzonlu’dur. 26 Kasım 1954’te Trabzon Maçka’da doğdu. Baba adı Hasan Şefik, anne adı Şahsene’dir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Sosyal Demokrat Hareket Platformunda Kadın, Eğitim ve Hukuk Atölyelerinin İstanbul Sorumlusu olarak görev üstlendi. 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Sözcülüğü, Türkiye Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, AK PARTİ Grup Başkanvekilliği ve TBMM Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.

Meltem Taylan aydın kimdir?
Bankacı, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi. 1973 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.2008 yılında Başbakanlık Müşavirliğine atanan Meltem Taylan Aydın, lisansüstü çalışmalarını ekonomi alanında gelişmekte olan ülkelerde makroekonomik performans analizi ve davranışsal ekonomi konularında yaptı ve 2014 yılında Harvard Üniversitesi Yükselen Liderler programına kabul edildi. Harvard Extension School’da İşletme yüksek lisans programına devam etmektedir.

Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi
Halen Cumhurbaşkanı Danışmanı ve 16 Ekim 2018’den bu yana Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olan Meltem Taylan Aydın, 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren de Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Malatya'da polis eli tüfekli saldırganı etkisiz hale getirdi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu tutuklandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! Bu gidişle sıfır vaka rüya mı?
Pakistan'da düşen uçağın pilotu kulenin talimatlarını uygulamamış
İçişleri Bakanlığı'ndan 15 il için sokağa çıkma yasağı açıklaması!
Çemberler silindi, sosyal mesafe kalmadı
Nihat Özdemir: Son 3 haftayı seyircili oynayabiliriz
4 Haziran Türkiye'deki corona virüsü vaka ve ölü sayısında son durum
HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Real Betis, Galatasaraylı Feghouli'yi transfer etmek istiyor
ABD'deki olaylar Türkiye'yi sıçrar mı? O gruba dikkat
Yorumlar 11 yorum