HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamalar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Hak-İş Genel Kurulu'da Çetinkaya ile ilgili, "Para politikalarında verilen talimatlara uymayan bu arkadaşımızın bir değişikliğe tabi tutulmasının gerektiğine inandık." açıklaması yaptı.

Türkiye'deki ekonomik gelişmelere yönelik açıklamalarda bulunan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde görevden alınan Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın verilen talimatlara uymadığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi tartışmalarına değinen Erdoğan, "Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en önemli yönetim reformunu baltalamaya çalışanlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Verilen her türlü karara uyacaksın"

-Merkez Bankası Başkanlığı'nda yaptığımız görev değişikliği nedeniyle özellikle birilerinin yaklaşım tarzını kabul etmemiz mümkün değil. Davul birinde, tokmak birinde. Verilen her türlü karara uyacaksın. Yeni yönetim sisteminde başkan bu konulara müdahale yetkisini almıştır.

"Herkesi bir kez daha şaşırtmaya hazırız"

-Böylece Faiz denilen bu her türlü kötülüğün anası olan ve para politikalarında verilen talimatlara uymayan bu arkadaşımızın bir değişikliğe tabi tutulmasının gerektiğine inandık. Şimdi bunu faizciler savunuyor. Önümüzdeki süreçte herkesi bir kez daha şaşırtmaya hazırız.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi

-Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en önemli yönetim reformunu baltalamaya çalışanlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz. Milletimizin 16 Nisan halk oylamasıyla kabul ederek bize teslim ettiği bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Demokrasiye, milli iradeninin üstünlüğüne saygı duyan herkesin artık yeni yönetim sistemi tartışmalarından uzak durması gerektiğine inanıyorum. Bu nasıl bir mantıktır. Millet yüzde 52 ile "evet" diyor, şimdi çıkıyorsun bunu tekrar referanduma götürelim diyorsun. Bu boyacı küpü mü ya! Geçmişten bu yana diyorlar ki tek adamcılık. Biz tek adamcılığı sizden öğrendik.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ne zamana kadar devam edecek? İstanbul'da sağanak başladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Azubuike kiralık olarak Başakşehir'de
Yurt dışı emeklilikte değişim! Gittikçe zorlaşıyor
Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Paketi açıklaması!
ALES başvuru ücreti ödeme online ÖSYM AİS ödeme ekranı
Konya Şeker'den üreticilere 39 milyon lira nakit avans desteği
Okul tatil günleri 2020 2. ara tatil nisan ayının kaçında?
Yorumlar 49 yorum