BIST 5.032
DOLAR 19,05
EURO 20,54
ALTIN 1.211,89
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Çocuğunu alıp sokağa çıktı! Ölürse benim çocuğum size ne?

KAHRAMANMARAŞ'ta vatandaşın koronavirüs (kovid-19) dosyası bir hayli kabarık. Polisin uyarılarına tepki gösterip 'Gezeceğim' diyenlerin ardından bu seferde M.A isimli baba, polis ekiplerini ikinci kez şoka uğrattı. Çocuğuyla sokağa çıkıp cezai işlem uygulanan M.A., ekiplere "Ölürse benim çocuğum, Sana ne oluyor?" diye konuştu. Sorumsuz baba bu cümleyi duyanlara 'Hem suçlu hem güçlü' dedirtti.

Abone ol

Kahramanmaraş'ta, 10 yaşındaki çocuğuyla sokağa çıkan M.A.'ya 392 lira idari para cezası kesildi. Çocukların sokağa çıkmasının yasaklandığını hatırlatan polislere tepki gösteren M.A. savunmasıyla herkesi şaşırttı.

Kentte koronavirüs salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında denetimlerini sürdüren polis, sokağa çıkması yasak olan yaş gruplarına yönelik kimlik kontrolü yapıyor. Trabzon Bulvarı'nda yapılan denetimler sırasında polis ekipleri, 10 yaşındaki çocuklarıyla yürüyen çifti durdurdu. Polis, çocukların sokağa çıkmasının yasak olduğunu, bu nedenle ceza yazılacağını söyledi. Anne ise bırakacak kimsesinin olmadığı için çocuklarını yanlarında getirdiklerini belirtti.

'Sıkıntı çıkarırım burada' diye konuştu

Çocuğun babası M.A. ise ceza yazan polise tepki göstererek, "Çocuk benim. Ölürse benim çocuğum, sana ne oluyor? Ağabey bak, lütfen sinirlerimi zorlamadan cezamızı yazın, alıp gideyim. Bir tanesi yeter, ikinci bir ceza da tepki için alırsak sıkıntı çıkarırım burada" dedi.

Kabahatler Kanunu'na göre 392 lira idari para cezası kesilen M.A., daha sonra eşi ve çocuğuyla bölgeden ayrıldı.