BIST 8.276
DOLAR 27,30
EURO 28,87
ALTIN 1.665,14
HABER /  POLİTİKA

CHP’li Öztrak’tan ‘Hamza Yerlikaya’ çıkışı: Dördüncü maaşa ihtiyacı mı var?

CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Abone ol

Parti Sözcüsü Öztrak, CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu toplantısı bir basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP'li Öztrak, Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetim kurulu üyesi olarak atanmasıyla ilgili, "Bakan yardımcısı maaşı, Cumhurbaşkanı başdanışmanı maaşı ve şeref aylığından sonra dördüncü bir maaşa Hamza Yerlikaya'nın ihtiyacı mı var? Hamza kardeşim seni banka yönetimine atayanlara teşekkür edip, affını iste." diye konuştu.

Öztrak’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"IBAN numarası gönderdiler"

Tüm dünyada hükümetler vatandaşlarını paraya boğup gıcır gıcır çekler gönderirken bunlar milletimize IBAN numarası gönderdiler. Yetmedi, vatandaşın belediyelerimize yaptığı bağışlara da el koydular. Saray sosyetesinin biz bize yeteriz derken neyi kastettiklerini anlamaya başlıyoruz. Kendilerine yakın sanatçılara sanal konser verdirip gerçek para dağıttılar. Sonra da sen, ben, bizim oğlan arasında kamu bankalarının yönetim kurulu üyeliklerini pay ettiler. Kamu bankalarının yönetim kurulu AK Parti’nin arpalığı oldu.

"Dördüncü maaşa ihtiyacı mı var?"

Kamu bankasının yönetim kurulunda Hamza Yerlikaya ne yapacak? Doğruyu yanlışı nasıl gösterecek. Damadın talimatlarına nasıl itiraz edecek? Bakan yardımcısı maaşı, Cumhurbaşkanı başdanışmanı maaşı ve şeref aylığından sonra dördüncü bir maaşa Hamza Yerlikaya’nın ihtiyacı mı var? Hamza kardeşim seni banka yönetimine atayanlara teşekkür edip affını iste. Affını iste de herkes Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği zeki, çevik ve ahlaklı sporcuyu bir defa daha görsün. RTÜK Başkanı el insaf kardeşim. Sen hizmet etmeye mi geldin, zengin olmaya mı geldin?

"Yandaşlara 10 bin lira, vatandaşa 858 lira"

Kısa çalışma ödeneği, zorla ücretsiz izin, işsizlik ödeneği kapsamında; kendi parası olan işsizlik fonundan, adam başına ortalama 858 lira para vermişsiniz. Ayda 858 lirayla bu insanlar evinin kirasını mı verecek yoksa faturalarını mı ödeyecek, kredi kartı borçlarını mı ödeyecek. Kendi yandaşlarına her biri 10 bin liradan az olmayan üçer dörder maaş… Bu hak mı hukuk mu adalet mi?

"Kıdem tazminatına el koymaya çalışıyorlar"

Şimdi de şapkadan istihdam kanunu çıkarıyorlar. İşçinin kıdem tazminatına göz koyuyorlar. Bu dar günde işini kaybedene işsizlik fonundan bir asgari ücret dahi vermediler. Sonra salgını kendileri için fırsata çevirip işçinin kıdem tazminatına el koymaya çalışıyorlar.

"FETÖ’yle işbirliğini kabul ettiler"

Saray’ın koltukta kalmak için istismar etmediği değer, etrafında harcamadığı kimse kalmadı. Parti yöneticileri iktidarda kalmak için FETÖ terör örgütüyle işbirliği yaptıklarını itiraf ettiler. Kendiniz dışındaki tüm kurumları, partiniz dahil itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz.

"Kuralsız denetimsiz projeler götürmeye çalışıyorsunuz"

Bütçeyi bitirdiniz. Milletin son gümüşlerini cumhuriyetin mirasını rehin edip kurduğunuz damat kayınpeder yönetimine oturduğunuz varlık fonuyla kuralsız denetimsiz projeler götürmeye çalışıyorsunuz. Milletimiz bu kötü huylu uru, ilk seçim sandığında atacağını herhalde görüyorsunuz. Herhalde bütün telaşınız bundan kaynaklı.

Twitter'ın bazı hesapları kapatması

Uzunca bir süredir Saray’ın beslediği trollerin mafyatik yöntemlerle siyasetimizi nasıl kirlettiğini anlatıyorum. Troller itibar suikastıyla hedef göstererek Saray’a siyasi hamle zemini hazırlıyorlar. Şimdi bu mafyatik troller ifşa oldu. AK Parti’nin algı operasyonlarında kullandığı 7 bin 340 hesap twitter tarafından kapatıldı. Tepki AK Parti’den değil, Saray’ın propaganda memurundan geldi.

"Özür dilemeli"

AK Parti’nin konuyla ilgili genel başkan yardımcısı da sanki partimizle ilgiliymiş gibi gösterdiği birtakım sahne mesajlar üzerinden onları kullanarak Saray’ın propaganda memuruna laf çakıyor. Kendi aralarındaki itişip kakışmalara bir şey diyeceğimiz yok. Ama Mahir Ünal partimizle ilgili montaj iftira görüntülerini kullanıyor. Mahir Ünal derhal partimizden özür dilemelidir.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
HDP'nin Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü'nde ortalık fena karıştı
Foto Galeri HDP'nin Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü'nde ortalık fena karıştı Galeriye Gözat