BIST 1.406
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 459,40
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'li Kaya'dan erken seçim açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, partisinin Kırşehir il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında erken seçim iddialarına açıklama getirdi.

Abone ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, erken seçim istemediklerini söyledi. Kaya, AK Parti'nin halkın önüne sandık getirme iradesi gösterirse de çekincelerinin olmadığını ifade etti.

Kaya, CHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, gündemlerinde vatandaşın geçim sorunu olduğunu ve erken seçim olmadığını dile getirdi.

Ülkede seçimlerin yapıldığını, işsizliğe çare üretmek üzere halktan onay alan bir Cumhurbaşkanı olduğunu vurgulayan Kaya, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı, 'Ben tek adam rejimini savunuyorum, ben doları düşüreceğim, ekonomiyi kalkındıracağız, işsizliğe çözüm üreteceğim. Hantal sistemden kaynaklı bunlar yapılamıyor, bu rejimi değiştirelim ben bu sorunları çözeceğim.' dedi. Ben şimdi size soruyorum aradan 365 gün geçti hangi sorun çözüldü? Ekonomik krize dair herhangi bir çözüm üretildi mi, üretim ekonomisine geçildi mi, bürokrasi hantallığından kurtulduk mu? Bunların hiçbirinin olmadığını yurttaşlarımız çok net biliyor."

"Biz erken seçim istemiyoruz"

Türkiye'nin iyi yönetilemediğini ileri süren Kaya, "23 Haziran'da dedi ki 'İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder, İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır.' O halde İstanbul'u kim kazandı ise Türkiye'yi de o kazanacaktır. Biz erken seçim falan istemiyoruz ama seçim yapmayı bu halkın önüne getirme iradesi gösterirlerse bunlardan çekindiğimiz yok." diye konuştu.

"Savaştan yana değiliz"

Kaya, dış politikaya ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "Fırat'ın doğusu ya da batısı, biz başka ülke topraklarına göz diken bir millet değiliz ama bu toprakların bir santimini de başka ülkelere peşkeş çekmeye asla izin vermeyiz. Biz Çanakkale'de şehit olduk, Kurtuluş Savaşı'nda yedi düvele karşı mücadele etmişiz. Silahsız, parasız, askersiz mücadele etmiş ve kazanmış bir ülkenin unsurlarıyız. Biz savaştan yana değiliz." diye konuştu.

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç de toplantıya katıldı.

Kaya, kentteki bazı sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret etti. (AA)

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da silahlı çatışma: 3 yaralı
Erdoğan: Amerikalılarla birlikte harekat merkezi kurulacak
Almanya'da her iki günde bir camiye bombalı tehdit
Şırnak'ta otoparkın yakıt tankerinde patlama
"Ticari ihtilaflar hava kargo trafiğini vurdu"
Transfer iptal! "Fenerbahçe ile anlaşamadık"
Meral Akşener’in A Takımı belli oldu
Yatmadan önce kahve ya da çay içmek uykuyu etkilemiyor
Ankara'dan son dakika haberi! Türkiye ve ABD Güvenli Bölge'de anlaştı
Bursa'da yanıcı maddeyle oynayan çocuk yaralandı
Yorumlar 4 yorum