BIST 1.446
DOLAR 8,29
EURO 10,11
ALTIN 490,44
HABER /  POLİTİKA

CHP'de Parti Meclis toplantısı iptal

31 Mart seçimleri yaklaşıyor ancak CHP'de sular durulmuyor. Maltepe ve Siverek adaylarının yeniden değerlendirilmesi için olağanüstü toplanacak olan PM bu talebini geri çekti.

Abone ol

31 Mart'ta yerel seçimler yapılacak ancak teşkilat istifaları, aday tartışmları ile CHP'deki iç karışıklılar bitmek bilmiyor. CHP’de 12 Parti Meclisi üyesi, İstanbul Maltepe ve Urfa Siverek adaylarının yeniden değerlendirilmesi için PM’yi olağanüstü toplantıya çağırmıştı.  

Bu kapsamda PM 23 Şubat’ta toplanacaktı. Ancak aday listelerinin YSK'ye sunulması nedeniyle PM üyeleri zehir zemberek açıklama yaparak toplanmanın anlamasızlaştığını duyurdu.

PM’nin toplanması için imza veren isimlerden Selin Sayek Böke “Geciktirilerek gündemsiz bırakılan Parti Meclisi’nin toplanması anlamsızdır. Parti Meclisimizin olağanüstü toplanması talebimizi geri çekiyoruz” dedi.

İTİRAZ SÜRESİNİ BİLE GECİKTİRDİLER
Muhalif isimler yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:  “Ne yazık ki YSK takvimini ve parti tüzüğümüzü de göz önüne alarak yaptığımız uyarıların hepsi göz ardı edilmiş, dilekçemizin genel merkezimize ulaştığı andan itibaren, söz konusu toplantı için yeterli zaman olmasına rağmen, olağanüstü PM toplantısı, aday listelerinin tesliminden ve hatta itiraz süresinin bile bitiminden sonraki bir tarihe konulmuştur.

GENEL MERKEZİN TERCİHİ
Yaşanılan bu durumla, ne yazık ki örgütümüzün ve CHP’ye gönül veren milyonların sesini duymaya ve bu sesle ortaklaşarak partimizin gücünü ve başarısını artırmaya dönük bir fırsatın kaçırılmış olduğu açıktır. Ancak Genel Merkezimiz tercihini bu yönde kullanmıştır.

PM'NİN ANLAMI KALMADI
Gelinen noktada, kasıtlı olarak gündemsiz bırakılan Parti Meclisimizin toplanması, anlamını, faydasını ve gerekliliğini yitirmiştir. Bu şartlar altında faydasını yitirmiş, gündemi ortadan kaldırılmış bir PM toplantısı yapmanın, doğası gereği anlamı olmayacağı gerekçesiyle olağanüstü toplantı talebimizi geri çekiyoruz. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da, partimizin tüm adaylarının seçimlerde en iyi sonucu alabilmesi için sahada ve her alanda hep birlikte, omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İMZA ATAN İSİMLER
CHP’de PM’nin olağanüstü toplanması talebiyle PM üyeleri Ali Şeker, Mehmet Ali Çelebi, İlhan Cihaner, Selin Sayek Böke, Gökhan Günaydın, Ekrem Kerem Oktay, Yaşar Seyman, Müslim Sarı, Hakkı Süha Okay, Haluk Pekşen, Erdal Aksünger ve Gaye Usluer imza vermişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Kurum açıkladı! işte Çanakkale Ayvacık'taki depremin bilançosu
İnternethaber mobili indirin - Android ve iOS için en beğenilen uygulama
Deniz Baykal, bugün Meclis'te yemin edecek
Bugün deprem olacak mı 2019 deprem kahini Hoogerbeets iddia etti
Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı! Kıbrıs'ta 2 gemiyle sondaj yapılacak
Diyarbakır'ın 400 yıllık konakları yaşamla buluştu
'Arap Emrah' saklandığı gecekonduda yakalandı
Fenerbahçe'de Osman Ertuğrul Çetin'e profesyonel sözleşme
Samsung'un kablosuz kulaklığı tanıtıldı! AirPods'tan daha iyi deniyor
Keykavus Diriliş nasıl öldü Keykavus ne demek anlamı ne?
Yorumlar 4 yorum