BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı! Kıbrıs'ta 2 gemiyle sondaj yapılacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde Kıbrıs etrafında 2 gemiyle sondaj yapılacağını açıkladı

Abone ol

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs etrafında 2 gemiyle sondaja başlanacağını açıkladı.

 Önümüzdeki günlerde Kıbrıs etrafında 2 gemiyle sondaja başlıyoruz. O bölgede bizsiz bir şey yapılamayacağını, o bölgeye uzaklardan gelenler de onların şirketleri de görsün. Akdeniz'de Türkiyesiz hiçbir şey yapılamaz, buna müsaade etmeyiz'' diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şu açıklamalarda bulundu:

İKİ GEMİYLE SONDAJA BAŞLIYORUZ: "Aynı şekilde Ege ve Doğu Akdeniz, Kıbrıs etrafındaki hidrokarbon zenginlikleri bizim için stratejik hedeftir, milli konulardır. Hiçbir zaman Kıbrıs Türk halkının ve Türkiye'nin haklarını çiğnetmedik, bundan sonra da çiğnetmeyiz. Önümüzdeki günlerde Kıbrıs etrafında iki gemiyle sondaja başlıyoruz. Eskiden Barbaros Hayrettin Paşa sismik araştırmalar yapıyordu. Şimdi bir platformumuz var.

TÜRKİYESİZ HİÇBİR ŞEY YAPILAMAZ: Alanya bölgesinde mart ayına kadar sondaj yapıyor. O bittikten sonra Kıbrıs'a gidecek. Yeni platformumuz da bugünlerde geldi geliyor. Karadeniz'e gidecekti, onu da oraya kaydırıyoruz ki o bölgede bizsiz bir şey yapılamayacağını o bölgeye uzaklardan gelenler de onların şirketleri de görsün. Akdeniz'de Türkiyesiz hiçbir şey yapılamaz, buna müsaade etmeyiz."

ÖNCEKİ HABERLER
'Arap Emrah' saklandığı gecekonduda yakalandı
Fenerbahçe'de Osman Ertuğrul Çetin'e profesyonel sözleşme
Samsung'un kablosuz kulaklığı tanıtıldı! AirPods'tan daha iyi deniyor
Keykavus Diriliş nasıl öldü Keykavus ne demek anlamı ne?
Spor Toto Süper Lig'de 23. hafta maçlarının hakemleri belli oldu
Hacamat günleri kasım ayı hacamat hangi günler yapılır?
Yorumlar 1 yorum