HABER /  GÜNCEL

Asım Balcı'dan engellilere şefkat eli

Altındağ AK Parti Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Asım Balcı, günübirlik engelli bakım merkezi ile bir ilke imza atacak. Merkez, engellilere kendilerini geliştirme imkanı sağlarken aileler de günlük işlerini yapabilme fırsatı bulacak.

Altındağ yeni dönemde engelleri kaldırmaya hazırlanıyor. AK Parti Belediye Başkan adayı Doçent Dr. Asım Balcı , projeleri içinde engellilere özel bir bölüm ayırdı. Bu çerçevede, Türkiye'de bir ilk olan Günübirlik Engelli Bakım Merkezi hayata geçirilecek. 

TAM DONANIMLI OLACAK

Bu merkez, engelliler için güvenli, ihtiyaç duydukları medikal malzemelerle donatılacak. Uzmanlar eşliğinde aktiviteler yapabilecek olan engelliler hem iyi vakit geçirecek hem kendini geliştirebilecek. Engellilerin sosyal destek hizmeti alacakları bu merkez alanında bir ilk olacak. 

AİLELER KENDİLERİNE ZAMAN AYIRABİLECEK

Engelli yakınlarının güvenli bir ortamda ve mutlu olduğunu bilmenin huzuruyla aileler kendilerine vakit ayırma ve günlük işlerini çözme imkanına kavuşacak. 

ENGELLİLERE YÖNELİK MESLEK EDİNDİRME KURSLARI 
AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Doçent Dr. Asım Balcı , engellilerin fiziksel yapısı ve eğitim durumuna uygun işlerde çalışmalarını sağlamak üzere kurslar da açacak. Böylece, üretime katılmaları, iş sahibi olmaları ve kariyer yapmaları noktasında engellilere destek sağlayacak.

550 bine yakın engelli ailesine destek sağlayan bir davanın neferi olarak engelliye her zaman öncelik vereceğini vurgulayan Asım Balcı'nın bir diğer müjdesi ise Engelsiz Erişim Merkezleri.

ENGELSİZ ERİŞİM MERKEZİ 

Engelsiz kütüphane, spor alanları, internet ortamı ve marketi bulunacak olan merkez ,engellileri üretken ve bağımsız yaşayabilen bireylere dönüştürmeyi amaçlayacak. Bu çerçevede, engelli bireylere günlük yaşam aktivitelerine yönelik beceriler kazandırılacak.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Keykavus kimdir Anadolu Selçuklu hükümdarı İzzeddin Keykavus yaşamı
Tekirdağ'da korkunç ölüm! 'İşsizlikten bunaldım' deyip canına kıydı
Mısır'da 9 kişi daha idam edildi
Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin hakemi belli oldu
8 şiddetinde deprem açıklaması deprem bilimcisi Frank Hoogerbeets kimdir?
TOKİ İstanbul konur projesi nereye yapılacak TOKİ listesi
Yorumlar 1 yorum