BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  GÜNCEL

DSP ile CHP arasında ipler iyice gerildi: Kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor

DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, CHP'nin muhalefetin önünü tıkadığını iddia ederek “Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi projelerle milletin önüne gidilmez. Yazıktır. CHP’nin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor” dedi.

Abone ol

CHP'den aday gösterilmeyen belediye başkanları ve aday adaylarının adaylık başvurusu yaptığı Demokratik Sol Parti'den (DSP) CHP'ye yönelik sert bir açıklama geldi. Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuşan DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, "CHP’nin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor” dedi.

"ECEVİT'E VE ATATÜRK'E LAF EDENLERİ PARTİMİZE KABUL ETMEYİZ": Uğur Gürel, CHP ile ittifak tartışmalarına ilişkin, “Saadet Partisi gibi bize çok uzak ve tabanımızın asla kabul etmeyeceği bir parti ve İYİ Parti gibi ne olduğu belli olmayan bir parti ile ittifak yapan CHP ile ittifakı doğru bulmuyoruz. Bizim çizgimiz bellidir. Özgürlükçü, Atatürkçü, sol bir partiyiz. Çok net kırmızı çizgilerimiz var. Mesela Ecevit’e ve Atatürk’e laf edenleri partimize kabul etmeyiz. Biz birçok kişiyi bu süreçte reddettik. Şu kadarını söyleyeyim: DSP’ye geçenlerin sayısı geçmek isteyenlerin yarısından az" ifadelerini kullandı.

"CHP'NİN KAPATILMASI VE TASFİYE EDİLMESİ GEREKİYOR": CHP'nin muhaleferin önünü tıkadığını iddia eden Gürel, partinin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerektiğini belirterek şunları dile getirdi;

“Türkiye’de solun önündeki en büyük engel CHP. Muhalefetin önünü tıkıyor. Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi projelerle milletin önüne gidilmez. Yazıktır. CHP’nin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor" 

Nagehan Alçı'nın yazısının tamamı