BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA

CHP'de istifalar sürüyor! İki isim daha istifa edip Muharrem İnce'ye katıldı

Muharrem İnce’nin CHP’den istifasının ardından geçen hafta eski genel başkanlar Murat Karayalçın, Hikmet Çetin ve Deniz Baykal ile görüşen eski milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın da CHP’den istifa etti. Üç eski liderle görüşen Metin Lütfi Baydar ise istifadan vazgeçti.

Abone ol

Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce’nin CHP’den istifasını açıklamasının ardından geçen hafta eski genel başkanlar Murat Karayalçın, Hikmet Çetin ve Deniz Baykal ile görüşen eski milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın da CHP’den istifa etti. İki ismin, İnce’nin Memleket Hareketi’ne katıldığı belirtildi. Eski genel başkanlarla görüşen üçüncü isim Metin Lütfi Baydar’ın ise istifa etmediği öğrenildi.

"Parti içi demokrasi” vurgusu yapılan söz konusu görüşmelerin ardından Karayalçın’ın eski milletvekillerinin taleplerini genel başkan Kılıçdaroğlu’na ilettiği ve Kılıçdaroğlu’nun söz konusu üç isimle görüşeceği bilgisi kulislere yansımıştı. Dudu, Baydar ve Akalın’ın eski genel başkanlarla görüşmelerinde dile getirdikleri 3 önerisinden yalnızca “Cumhurbaşkanı adayının parti üyelerinin oylarıyla belirlenmesi”ne ilişkin görüşün “ittifak olmazsa” denilerek “şartlı müzakere” edilebileceği kaydedildi.

“Genel başkanın üyelerin oylarıyla seçimi” ile “2 seçim başarısız olan genel başkanın koltuğu bırakması” yönündeki tüzük değişikliği önerilerinin ise kabul görmediği belirtildi. Eski genel başkanlarla yapılan toplantıların ardından geçen süre zarfında genel başkan Kılıçdaroğlu’ndan üç isme görüşme yönünde bir davet gelmedi. Bunun üzerine iki isim CHP ile yollarını ayırdı. 

ÖNCEKİ HABERLER
İtalya Kupası'nda ilk finalist belli oldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Şampiyonlar Ligi'nde yeni format nasıl olacak?
Aykut Kocaman: Fenerbahçe'nin zaten tarzını biliyoruz
Erol Bulut'tan 'Altay neden oynamadı' sorusuna dikkat çeken yanıt
Japonya'dan Çin'in sahil güvenliğine yabancı gemileri vurabilme yetkisi veren yasaya tepki
Yargıtay'dan emsal niteliğinde sıfır otomobil kararı
Esenyurt'ta küfürleşme yüzünden çocukluk arkadaşını öldürdü
Koronavirüsün en yaygın semptomu! Cinsel isteği azaltıyor
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastalık alışık olduğumuz seyirde sürmüyor
Yorumlar 9 yorum