BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 463,01
HABER /  CHP

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan 11 büyükşehir belediye başkanına talimat!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 11 büyükşehir belediye başkanına kırsal kesimlerde CHP’ye karşı olan önyargının kırılması için çalışma yapılması için talimat verdi.

Abone ol

Kılıçdaroğlu'nun “Asla kimseyi ötekileştirmeyin ve ayrıştırmayın. Biz kampanyamızı huzur üzerine, birliktelik üzerine kurduk. Aynı şekilde bunu devam ettireceksiniz” dediği öğrenilirken, liyakatin önemine vurgu yaparak, “Her zaman hesap verebilir olun. Gerekirse bağımsız denetçilerle kendinizi denetlettirin” dediği belirtildi. 

11 büyükşehir belediye başkanına talimat

Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, dün, 31 Mart seçimlerinin ardından ilk kez bir araya geldi.

CHP genel başkan yardımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcıve Faik Öztrak’ın da bulunduğu toplantıda, belediyelerin uygulayacağı politikalar ele alındı. Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu toplantıda 11 büyükşehir belediyesine ilişkin beklentilerini dile getirdi. Seçimden önce 31 Mart’a ilişkin açıklanan seçim bildirgesi ve açıklanan temel ilkelerin dikkate alınması gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu’nun, 11 büyükşehir belediye başkanına talimatlarını 13 başlık altında sıraladığı öğrenildi.

Belediyede kadrolarınızı liyakate göre oluşturun”

Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına, bazı görevlerin çok önemli olduğuna işaret ederek, “Belediyede kadrolarınızı liyakate göre oluşturun” dediği öğrenildi.

"Kendinizi denetlettirin"

Bütün belediyelerden şeffaf bir yönetim istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu’nun, “Her zaman hesap verebilir olun. Gerekirse bağımsız denetçilerle kendinizi denetlettirin” dediği belirtildi. Sivil toplum örgütlerinin yönetime katılımının sağlanmasını isteyen Kılıçdaroğlu’nun belediyelerde kır-kent dengesinin de iyi kurulmasını istediği kaydedildi.

CHP'ye karşı önyargı

Özellikle kırsal kesimlerde CHP’ye yönelik önyargının kırılması için büyükşehir belediyeleri tarafından çalışma yapılması talimatı verdiği de öğrenilen Kılıçdaroğlu’nun, gelecek genel seçimlerde partinin oyunun artırılmasına yönelik çalışmaların ihmal edilmemesini istediği kaydedildi.

"Aile sigortasını yapın"

Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına her kent için yoksulluk envanteri oluşturulması talimatı verdiği de belirtilerek, “Yoksullara yardımı aile sigortası olarak gerçekleştirin. Halk kart uygulamasını yaygınlaştırın. Yoksulların onurlarını zedelemeden, nakdi olarak yardımda bulunun” dediği öğrenildi. Deprem kuşağında olan Türkiye’de kentsel dönüşümün çok önemli olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, “Türkiye çok hızlı ve kötü kentleşti. Kentsel dönüşüme önem verin” diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Şanlıurfa'da eşi tarafından bıçaklanan kadın öldü
Kütahya’da midibüs devrildi: 10 yaralı
ABD Başkanı Donald Trump'a cep telefonu fırlattı!
O çarpıcı hizmet artık e-Devlet'ten alınabilecek!
Perpa Ticaret Merkezi'nde korkutan yangın!
Somer Sivrioğlu çocukları kaç tane kızı ve oğlu yaşları kaç?
Yorumlar 4 yorum