HABER /  GÜNCEL

Ceren Damar'ın katilinin avukatı yine saçmaladı: Durduk yere hiçbir zaman cinayet işlenmez

Demirören Haber Ajansı

2 Ocak 2019’da Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar’ı öldüren Hasan İsmail Hikmet'in avukatı Vahit Bıçak, mahkemedeki skandal sözlerine bir yenisini ekledi. Bıçak "Durduk yere hiçbir zaman cinayet işlenmez” dedi.

Abone ol

Kanal D'de ekranlarında Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül'ün sunduğu "Neler Oluyor Hayatta" adlı programa telefonla bağlanan Bıçak, sözlerine kendisiyle ilgili eleştirilere katılmadığını söyleyerek başladı. Bıçak, “Eleştirileri haklı bulmuyorum Eleştiriler tek taraflı, yanlı eleştiriler. Biraz avukatlık mesleğini bilmek lazım. Ben bu olayın tanığı değilim. Olayın tafralarını tanımıyorum. Durduk yere hiçbir zaman cinayet işlenmez” ifadelerini kullandı.

"Bu sözler bana ait değil"

Nur Tuğba Algül, “Ceren Damar, şu an hayatta olsaydı cinsel saldırıdan yargılanacaktı” şeklindeki sözlerin kendisine ait olup olmadığını da sorarken, Bıçak, bu sözlerin kendisine ait olmadığını iddia etti.

"Adalet Bakanımız benden bu savunmayı istemedi"

Hakan Ural, "Adalet Bakanımız, Barolar Birliği, sizin şahsınızda yaptığınız savunmaya çok ağır eleştiriler getirdiler" diyerek, Bıçak'a konu hakkındaki düşüncelerini sorarken, Bıçak, algı oluşturularak, Türkiye Barolar Birliği ve Adalet Bakanlığı’nın yanıltıldığını savundu. Bıçak, “Ben savunmamı yazılı olarak hazırlayıp çıktım. 60 sayfalık bir savunma. Adalet Bakanımız benden bu savunmayı istemedi. TBB başkanımız da bu savunmayı benden istemediler. Kamuoyunda bir algı oluşturulmuştur, bu algıya dayanarak açıklama yapmışlardır diye düşünüyorum” dedi.

"Böyle bir şey söz konusu olabilir mi?"

Bıçak'ın söz konusu sözlerine, Nur Tuğba Algül, "Böyle bir şey söz konusu olabilir mi?" diyerek sitem etti. Bıçak, "Vicdanınız rahat mı" sorusuna da, "Vicdanım çok rahat. Görevimi layıkıyla yaptım" dedi.

Mahkemedeki skandal savunması

Bıçak, geçtiğimiz gün davanın karar duruşmasında, Ceren Damar Şenel'in müvekkiline cinsel istismarda bulunduğu, konumunu kullanarak bu istismarı sürdürdüğü ve müvekkilini tehdit ettiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra bile 15 Temmuz darbesi lehine sosyal medyada paylaşımda bulundu' şeklinde savunma yapmıştı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri ATV Müge Anlı ile Tatlı Sert'te kayıp üç kızın WhatsApp konuşmaları şok etti! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Cemre düşme tarihleri ikinci cemre ne zaman düşer?
Türkiye'de sosyal medya kullanımı ne oranda sayı belli oldu!
3 aylar ne zaman başlıyor 2020 oruç tutulur mu?
Şafak Mahmutyazıcıoğlu eşi Benan kimdir Ece Erken sevgilisi meğer evliymiş
Wikileaks kurucusu Assange'ın ABD'ye iade davası! Hakim karşısına çıktı
İOKBS sınavı 2020 MEB ertelendi bursluluk sınavı ne zaman yeni tarihi
Yorumlar 7 yorum