BIST 5.046
DOLAR 18,64
EURO 19,61
ALTIN 1.079,30
HABER /  GÜNCEL

"Bonzani bom" dedi uyuşturucu operasyonunda yakalandı!

İnternet üzerinden uyuşturucu pazarlayanlara, özendirici paylaşım yapanlara yönelik 29 ilde aynı anda başlayan narkotik operasyonunda 62 gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri de “Yansın Geceler" ve "Bonzai Bom” gibi şarkıları seslendiren şarkıcı Doğan Tarda.

Abone ol

EMNİYET Genel Müdürlüğünce, uyuşturucunun internet üzerinden satışının önlenmesi amacıyla 29 ilde düzenlenen "Şehit Arda Can Operasyonu"nda 62 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri de “Yansın Geceler" ve "Bonzai Bom” gibi şarkıları seslendiren Heijan adıyla tanınan şarkıcı Doğan Tarda oldu.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Daire başkanlıkları koordinasyonunda internet üzerinden işlenen uyuşturucu suçlarının engellenmesine yönelik operasyon düzenlendi.

"Şehit Arda Can" adı verilen ve 29 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, 51 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alındıkları illerde emniyet müdürlüklerine götürülen şüphelilerin, internet ortamında uyuşturucu kullanımını özendiren içerikte paylaşımlarda bulundukları, ayrıca uyuşturucunun kullanım metotlarını anlattıkları ve bununla ilgili düzenek tarifleri yaptıkları öğrenildi. Bazı şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda uyuşturucu tartmakta kullandıkları değerlendirilen hassas terazi ele geçirildi.

Heijan kimdir? Doğan Tarda gözaltında mı?

ÜNLÜ ŞARKICI DA VGÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA

Adana’da göreve giderken, kendi kullandığı motosikletle taksiye çarpıp şehit olan polis memuru Arda Can’ın isminin verildiği operasyonda "Yansın Geceler", "Semt Oturuşu", "Abin Dızo Bremın", "Bonzai Bom" gibi şarkıları seslendiren ve milyonlarca kişi tarafından Youtube üzerinden dinlenen Doğan Tarda da gözaltına alındı.