BIST 4.186
DOLAR 18,83
EURO 20,23
ALTIN 1.138,62
HABER /  EKONOMİ

FETÖ'cü çıkan Faruk Güllüoğlu'na şirketinden şok haber

15 Temmuz darbe girişiminden birkaç gün önce Faruk Güllüoğlu’nun 8 mağazasını Hasan Gültekin’e devrettiği ortaya çıkmıştı. Bu şekilde malını kurtarmaya çalışan Faruk Güllüoğlu'ra kötü haberler var. Peki kimdir Faruk Güllüoğlu şirketine ne oldu?

Abone ol

Baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun bazı şubelerini devralan ve ‘Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı’ markası ile faaliyet gösteren Hasan Gültekin’in iki şirketine daha önce kayyum ataması yapılmıştı.

HG Mağazacılık Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi de TMSF denetimine geçti. Şirketin yönetimine TMSF yöneticisi Ali Hıdıroğlu atandı.

O DEVİR İŞLEMİ ŞÜPHELİ BULUNMUŞTU : Hasan Gültekin’e ait olan Lezzet Mağazacılık ve Yiyecek San. Tic. A.Ş. ve Büyük Avrasya Lezzetli Tatlar Gıda San. Tic. Limited Şti., Aktif Mağazacılık TMSF bünyesine geçmişti. Hasan Gültekin, 15 Temmuz darbe girişiminden önce, tutuklu yargılanan Faruk Güllü’ye ait Faruk Güllüoğlu’nun 8 mağazasını devralmıştı. Darbe girişimi sonrası Güllü’nün şirketlerine kayyum ataması yapılmıştı. Yürütülen soruşturma sonrası Gültekin’in şirketlerine de kayyum ataması gündeme gelmişti.

FARUK GÜLLÜOĞLU KİMDİR : Faruk Güllüoğlu aralarında Ömer Faruk Kavurmacı'nın da bulunduğu 65 işadamıyla birlikte FETÖ'den tutuklanmıştı.
Faruk Güllü 1967 yılının Temmuz ayında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da, liseyi ise Ankara’da okumuştur. İlkokulu bitirdiği senenin yaz tatilinde mesleğe ilk adımlarını atarak, 11 yaşından itibaren her yaz üretimde çalışmış ve liseyi bitirdiği sene usta olarak yetişmiştir. Faruk Güllü 140 yılı aşkın babadan oğula aktarılan devraldığı baklavacılık işini 6. kuşak süregelmiş ve ilk temsilcisi olan büyük oğlu Enes Güllü, Faruk Güllüoğlu markasını devam ettirmiştir.