BIST 11.090
DOLAR 32,84
EURO 35,67
ALTIN 2.538,62
HABER /  GÜNCEL

Bodrum trafiği İstanbul trafiğini geçti

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sezon daha tam anlamıyla başlamamış olsa da, trafik yoğunluğu erken başladı. Durma noktasına gelen trafikten bunalan sürücüler, ara sokaklardan kaçmaya çalıştı.

Abone ol

Gözde turizm merkezlerinden Bodrum’da sezon tam anlamıyla başlamazken trafik yoğunluğu erken başladı. Pandemi sebebiyle nüfusu 500 bine ulaşan ilçede yaz sezonuna girilmesiyle trafik iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Trafik durma noktası geldi
Özelikle bugün il dışından çok sayıda aracın geldiği ilçede Emin Anter Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Atatürk Bulvarı’nda uzun araç kuyrukları oldu. Yoğunluk sebebiyle trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Kimi sürücüler yoğun trafiği ara sokaklardan aşmaya çalıştı.

Tatilciler, navigasyonla toprak yollara girdi
İlçeye gelen bazı tatilciler de trafiği aşamayınca navigasyon uygulamalarının yönlendirmesiyle toprak yollara girdi. Yolu aşamayacağını anlayan sürücüler, geri dönmek zorunda kaldı. Yolu aşmaya çalışan bazı araçlar mahsur kaldı. Toprak yolda kontrolden çıkarak askıda kalan bir otomobil, diğer sürücülerin yardımıyla kurtarıldı.

"Bugün inanılmaz yoğun"
Navigasyon uygulamasının yönlendirmesiyle toprak yola girdiğini söyleyen Ali Akkan, "Bugün çok yoğun, inanılmaz yoğun. Navigasyon buraya gönderdi ama geçilebilecek bir yol değil, geri döneceğiz. Navigasyon burayı ana yola göre 10 dakika daha erken gösteriyordu fakat bu yola araçlar girmez. Girenler de galiba yukarıdan geri dönüyor" diye konuştu.