BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  POLİTİKA

Bir parti daha İmamoğlu'nu destekleyecek! AP lideri Öz: CHP ile birlik içindeyiz

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, " 23 Haziran, Türkiye'nin dönüm noktasıdır. CHP ile birlik ve beraberlik içindeyiz" diyerek isim vermeden Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceklerinin mesajını verdi.

Abone ol

Adalet Partisi Genel Başkanı Öz, partisinin yöneticileri ve üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar sonrası konuşan Öz, Yassıada ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Yassıada'nın, mağduriyetin ifadesi olduğunu kaydeden Öz, "İktidar, sağ olsun, sahip çıkıyor ama böyle sahip çıkılmaz. Adanın son halini biliyorsunuz. Adayı 'Demokrasi adası yapacağız' dediler, tatil kampına çevirdiler. Adanın güzelim yeşilliklerini mahvetmişler. Bizim içimiz sızladı" diye konuştu.

''23 Haziran Türkiye'nin dönüm noktasıdır''

İstanbul'da, 23 Haziran'da tekrarlanacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP'yi destekleyeceklerini belirten Vecdet Öz, "Adalet Partililer; adalete inanır, adalet yolunda ilerler, milletin ağzına ve bakışına bakar. 23 Haziran, Türkiye'nin dönüm noktasıdır.

Türkiye'nin kader günüdür. Bu bir belediye başkanlığı seçimi değildir. Bu mesele milli iradenin tecelli etmesi ile ilgili bir meseledir. Cumhuriyet Halk Partisi, bu değerlere, kırmızı çizgilere sahip çıktığı için CHP ile birlik ve beraberlik içindeyiz" dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Kemal Kılıçdaroğlu imam hatiplilerle iftar yaptı
Foto Galeri Kemal Kılıçdaroğlu imam hatiplilerle iftar yaptı Galeriye Gözat