BIST 10.768
DOLAR 32,91
EURO 35,39
ALTIN 2.467,97
HABER /  DÜNYA

Biden'dan ilk değerlendirme: Çok iyi bir görüşme yaptık

NATO Zirvesi'nden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ABD Başkanı Biden toplantıya dair ilk değerlendirmeyi yaptı. Olumlu mesajlar veren Biden "Çok iyi bir görüşme yaptık" dedi.

Abone ol

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile NATO zirvesindeki görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Biden, ikili görüşmenin ardından ekipler arasında gerçekleştirilen görüşmelerin devam edeceğini ve iki ülkenin ortak paydada buluşması için tartışmaların devam edeceğini söyledi.

"Pozitif bir görüşmemiz oldu"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la pozitif bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Biden, "Muazzam proaktif gündem oldu. Başkan Erdoğan'la pozitif ve üretken bir görüşmemiz oldu. Detaylı bir konuşma yaptık birkaç mesele üzerinde. Ülkelerimiz büyük gündemlere sahip. Ekiplerimiz tartışmalarımızı sürdürecek ve eminim ki ABD ve Türkiye olarak anlamlı bir ilerleme kaydedeceğiz " dedi.

İkili görüşmeyi değerlendirmişti
Türkiye ile ABD arasındaki ikili heyet görüşmelerini çeken kameramana yönelen Biden, "Çok iyi bir görüşme gerçekleştirdik" ifadelerini kullanmıştı.