BIST 1.492
DOLAR 7,21
EURO 8,83
ALTIN 414,92
HABER /  POLİTİKA

Beştepe'de normalleşme adımları! Erdoğan kalabalık toplantılara katılmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni normalde kalabalık uluslarlararası toplantılara katılmayacak. Beştepe'de tedbirler artırılacak. Zorunlu haller dışında Beştepe'ye ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2.5 aydır İstanbul’dan sürdürdüğü çalışmalarına bugün Ankara’da kaldığı yerden devam edecek. Beştepe’de bugün mesafeli ve kontrollü şekilde kritik Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına başkanlık edecek olan Erdoğan’ın vaka sayısı sıfırlanana kadar tüm çalışmalarını İstanbul ve Ankara’da sürdürmesi planlanıyor.

Kalabalık toplantılar yok
Hürriyet'te yer alan habere göre; Beştepe’de bir süre daha tedbirler kapsamında geniş katılımlı ve kalabalık toplantılar/etkinlikler yapılmaması planlanıyor. Sonbahara kadar Erdoğan’ın sadece zorunlu kabullerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Genel Merkezi’ndeki kabine, MGK, MYK, MKYK gibi toplantılara sosyal mesafeli, maskeli ve kontrollü şekilde başkanlık etmesi öngörülüyor.

Videokonferans yoluyla seslenecek
Zorunlu açılış, yıldönümü gibi programlar ise sosyal mesafeli ve tedbirli şekilde gerçekleştirilecek. Erdoğan’ın il, ilçe kongreleri gibi toplantılara ise bir süre daha videokonferans yoluyla bağlanarak teşkilata seslenmesi bekleniyor.

Uluslararası toplantılara da katılmayacak
Koronavirüs öncesinde yoğun bir yurtdışı diplomasi trafiği yürüten Erdoğan, dünyada vaka sayısı azalana kadar uluslararası toplantılara da katılmayacak. Erdoğan’ın eylül ayında ABD’de düzenlenecek BM Genel Kurulu toplantısına da koronavirüs tablosuna göre gidip gitmeyeceğine karar verilecek.

Maskesiz girişe izin verilmeyecek
Erdoğan’ın mesaiye başlamasıyla Beştepe’deki koronavirüs tedbirleri de arttırılacak. Cumhurbaşkanlığı’nda normalleşme süreciyle artması beklenen ziyaretçi trafiğinin kontrol edilmesi amacıyla bir süredir devam eden tüm konuklara ateş ölçümü yapılması uygulamasına devam edilecek, maskesiz girişe izin verilmeyecek.

Ziyaretçi alınmayacak
Zorunlu haller dışında Cumhurbaşkanlığı’na ziyaretçi kabul edilmeyecek. Tedbirler kapsamında Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantı salonlarında da risk geçene kadar program yapılmaması planlanıyor. Kontrollü şekilde açılan Beştepe Millet Kütüphanesi’nde çocuk ve gençlik kütüphanesi kapalı olacak. Koronavirüs öncesinde 24 saat esasına göre çalışan kütüphane, cumartesi ve pazar günleri de hizmet vermeyecek. Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde de toplu etkinlik ve program yapılmayacak. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bilim insanlarından korkutan uyarı! Felakete 100 saniye kaldı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan şehitler için başsağlığı mesajı
George Floyd'un otopsi sonucu ortaya çıktı! Ölüm nedeni bakın ne
Bakan Süleyman Soylu'dan Barış Çakan'ın ailesine taziye ziyareti
Düzce'de pusu kurup ateş etti polisi görünce kaçtı
Yunan'ın etekleri fena tutuştu! Türkler yeniden çiziyor
Korona ile ilgili en yıkıcı gerçeği DSÖ açıkladı! Ciddi darbe vurdu
Erdoğan imzaladı Resmi Gazete'de yayımlandı
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan uyardı!Dikkat edilmezse...
İstanbul Valiliği açıkladı! Grup Yorum konserine izin verilmedi
AK Parti'den Rum kesimindeki cami saldırısına tepki
Yorumlar 1 yorum