BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarını dolandırıp kayıplara karıştı

BAKIRKÖY Cumhuriyet Savcısı Tamer C.'nin ucuza araba ve arsa vaadiyle, meslektaşlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiyi milyonlarca lira dolandırıp kayıplara karıştığı iddia ediliyor.

Abone ol

Sabah gazetesinden Osman Asiltürk'ün haberine göre, Bakırköy Adalet Sarayı bir savcının dolandırıcılık skandalıyla çalkalanıyor.

500 bin lirasını kaptıran savcı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nda 500 bin TL kaptıran bir savcının şikayeti üzerine Tamer C. hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) soruşturma başlatıldı. Yarım milyon lirasını kaptıran savcı G.K., şikayetle yetinmeyip Tamer C. hakkında icra takibi başlattı. HSK konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirdi. Tamer C.'nin istifa dilekçesi verdiği, HSK'nın bunu kabul ettiği ancak tebliğ edilemediği öğrenildi.

6-12 milyon arası vurgun 

Ucuza araba ve arsa vaadiyle Tamer C.'nin kimi iddialara göre 6 milyon, kimi iddialara göre ise 12 milyona yakın para topladığı ileri sürülüyor. Savcının parayı nasıl topladığı tam olarak öğrenilmezken bir savcıdan 500 bin TL, iki zabıt katibinden 250 bin TL, adliye dışındaki iki kişiden 100 bin euro ve 540 TL para aldığı iddia ediliyor.

Sigorta şirketi batmanın eşiğinde 

Türkiye'nin önde gelen bir sigorta şirketinin ucuza lüks araç vurgununun merkezinde olduğu da ortaya atılan iddialar arasında. İddiaya göre batmanın eşiğine gelen ünlü sigorta şirketi, kurum içinde inceleme başlattı.

Savcı da şebekenin içinde iddiası

Yapılan incelemede gerçekte pert olmadığı halde binlerce araca pert raporu verilmiş ve bu yolla sigorta kurumunun kasası boşaltılmıştı. İncelemelerini tamamlayan sigorta şirketi, genel müdür başta olmak üzere 27 üst düzey çalışanının yerini ya değiştirdi ya da istifa ettirdi. Pert olmadığı halde pert ropuru verilen araçlar bir şekilde piyasaya sürüldü. Tamer C.'nin de böyle bir şebekenin içinde olabileceği düşünülüyor. Pert araçların buralarda piyasaya oto galeriler üzerinden sürüldüğü değerlendiriliyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Perşembe günü yoğun kar var! Meteoroloji yarın için uyarı yayınladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
65 yaş aylığı ödemesi hangi aylarda olur şubat ödemesi ne zaman?
Şamil Tayyar'dan Beşar Esad'a: Şimdi hesap verme zamanı
Yaman Taciroğlu kimdir Demet Özdemir'in sevgilisi ne iş yapıyor?
Trabzonlu taraftarlardan Fenerbahçe kafilesine silahlı taciz
Emrullah İşler Erdoğan-Kaddafi görüşmesini anlattı! Kimler için lağım fareleri dedi
Fenerbahçe'de kaptanlar söz verdi: Savaşacağız
Ergin Ataman'dan Shane Larkin itirafı
4 ay önce 'Bundan daha büyük kriz görmedik' diyen Abdullah Kiğılı'dan yeni açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya'ya uyarı! Önümüzü kesmeyin
Evde bakım maaşları zamlı ödeme şubat ayında ne zaman?
Yorumlar 4 yorum