BIST 1.377
DOLAR 8,09
EURO 9,74
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Hayırsever bu kez Trabzon’da kendini gösterdi

İstanbul’da yardıma muhtaç vatandaşlara yardımlarda bulunan hayırsever şahıs bu kez kendini Trabzon’da gösterdi. Çoğunlukla Suriyeli vatandaşların oturduğu Esentepe mahallesinde kendini gösteren hayırsever çocukların yüzünü güldürdü, bakkal borçlarını kapattı.

Abone ol

İlk İstanbul’da ardından ise deprem bölgesi Elazığ’da kendini gösteren hayırsever vatandaş, kent merkezi ve köylerde evleri hasar gören depremzedelere zarf içinde para yardımında bulunup, bakkal borçlarını kapattı. Bu sefer ise kendini Trabzon’da gösteren kişi kentte çoğunlukla Suriyeliler’in yaşadığı Esentepe mahallesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların borçlarını kapattı.

Önceki gün geldiği mahallede sokakları gezerek çocuklara 200 TL, evlere ise zarf içinde para veren hayırsever vatandaş, bazı bakkal dükkanlarında ihtiyaç sahibi ailelerin borçlarını kapattı. Esentepe mahallesinde hayırseverin sigara içenlere 100 TL, içmeyenlere ise 200 TL verdiği öğrenildi.

"Güzel işler yaptı, Allah hayırlarını kabul etsin"

Esentepe mahallesinde bakkal dükkanı işleten Emre Kurt, "Çocuklara dağıta dağıta gittiler. Evlere ise zarfın içinde para verdiler. Sadece ihtiyaç sahibi olanlara para verdi. Ben yardımcı oldum. Mahallede beraber dolaşarak yoksul aileleri tespit ettik. İhtiyaç sahibi olduklarını belirttiğim 5-6 kişinin veresiye olan borçlarını kapattı. Kendisini tanımıyoruz. Tanımakta önemli değil iyilik gizli yapılır. Güzel işler yaptı, Allah hayırlarını kabul etsin" dedi.

"Sigara içenlere 100 TL, içmeyenlere 200 TL para vermiş"

Mahallede esnaflık yapan Muzaffer Kılıç, hayırseverin mahalledeki bir bakkal dükkanında duruma olmayan vatandaşların borcunu kapattığını belirterek "Dükkanın önünde dururken karşıda 2 kişi çocukları yanına çağırarak sigara içiyor musun diye sormuş. İçenlere 100 TL, içmeyenlere 200 TL para vermiş. Ben çocuklardan öyle duydum. Bir bakkal arkadaşımız var oraya da giderek duruma olmayan vatandaşların borcunu kapatmış. Esentepe mahallesi Trabzon şehir merkezine en yakın konumda olmasına rağmen gelişmedi. Genelde yoksul ve Suriyeliler kalıyor. Mahallemizde ihtiyaç sahibi çok kişi var. Allah razı olsun ara sıra mahalleye uğrasın" şeklinde konuştu.

Çocuklar parayı eğitimlerde harcayacak

Van’dan ailesi ile birlikte gelerek Esentepe mahallesinde yaşayan 11 yaşındaki Fırat Kılıç, "Bana 100 TL verdi. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Parayla çanta, kitap, defter, kalem ve silgi aldım" diye konuştu.

5 yaşındaki Osman Kılıç ise, "Biri geldi bize para verdi. Bana 100 TL verdi. Hiç konuşmadık. Parayı verdikten sonra gitti. O parayla okul ihtiyaçlarımı karşılayacağım. Çanta aldım" ifadelerini kullandı.İ

ÖNCEKİ HABERLER
Yaman Taciroğlu kimdir Demet Özdemir'in sevgilisi ne iş yapıyor?
Trabzonlu taraftarlardan Fenerbahçe kafilesine silahlı taciz
Emrullah İşler Erdoğan-Kaddafi görüşmesini anlattı! Kimler için lağım fareleri dedi
Fenerbahçe'de kaptanlar söz verdi: Savaşacağız
4 ay önce 'Bundan daha büyük kriz görmedik' diyen Abdullah Kiğılı'dan yeni açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya'ya uyarı! Önümüzü kesmeyin
Evde bakım maaşları zamlı ödeme şubat ayında ne zaman?
Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'la gelen değişim umutlandırıyor
Toronto Raptors seriyi 11 maça çıkardı
Esed rejimin Türk askerine saldırısı sonrası Rusya'dan ilk açıklama!
Yorumlar 1 yorum