HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Bakanlıktan Whatsapp, Facebook ve Instagram açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi.

Sayan, AA muhabirine, sosyal medya platformları Whatsapp, Facebook ve Instagram'da yaşanan erişim sorununa ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yerli yazılımın önemine vurgu

Söz konusu platformlarda dünya genelinde erişim sorunu olduğunu ve bu sorunun Türkiye'deki kullanıcıları da etkilediğini vurgulayan Sayan, "Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi." diye konuştu.

Ayrıntılar geliyor...

ÖNCEKİ HABERLER
Kelebekler neden çoğaldı deprem habercisi mi?
Adana'da CHP delegesine silahlı saldırı
Poşet kullanımında rekor düşüş yüzde 75 azaldı
23 Nisan üniversiteler tatil mi 22 Nisan tatil oldu mu?
2019 kişi başı hac fiyatları ne kadar oldu Diyanet
Sigara zammı 2020'de kaç para olacak en düşük fiyatı
Yorumlar 1 yorum