BIST 1.061
DOLAR 7,30
EURO 8,62
ALTIN 476,01
HABER /  EKONOMİ

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı! 62.500 kişinin hesabına o ödemeler yattı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 62.500 kişinin Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Teşviki ödemelerinin hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Abone ol

Bakan Selçuk, üretimde etkinlik ve verimliliğin sağlanmasında en önemli rolü üstlenen nitelikli iş gücünün tesis edilebilmesi için 62.500 kişinin yaklaşık 60 Milyon TL tutarındaki Mayıs ayı mesleki yeterlilik, sınav ve belgelendirme teşvikinin ödendiğini açıkladı.

2022 yılına kadar sürecek

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan itibaren ara verilen mesleki yeterlilik sınavlarından 1 Ocak-16 Mart tarihleri arasında başarılı olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmış kişilere, teşvikten yararlanarak sınav ve belge ücretlerini geri alabilme imkânı sağladıklarını ve 26 Martta yürürlüğe giren Kanun ile pandemi kapsamında olumsuz etkilenen üretimin, nitelikli iş gücü ile desteklenmesi kapsamında İşsizlik Sigortası Fonundan sağlanacak mesleki yeterlilik belgesi teşvikinin 2022 yılına kadar süreceğini ifade etti.

Selçuk ayrıca, “Mesleki Yeterlilik Kurumumuz, ilgili Bakanlıklarımız, meslek kuruluşlarımız, sendika ve STK’larımız ile işbirliği içerisinde çalışma hayatında ihtiyaç duyulan meslek standartlarını belirliyoruz. Pandemi sebebiyle bazı sektörlerde olumsuz etkilenen üretim süreçlerini nitelikli ve belgeli iş gücü ile ivmelendirerek daha iyi bir konuma gelmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek ülke ekonomisinde üretimin önemini vurguladı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İTÜ profesörü nedenini açıkladı İstanbul Boğazı turkuaz renge bürünmüştü! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Çocuklar ne zaman dışarı çıkacak 20 Mayıs çocuklar saat kaçta dışarı çıkacak?
NASA 8 ay boyunca karantinada kalacak gönüllü arıyor
Çavuşoğlu'nun sözleri sonrası Rumlarda Doğu Akdeniz paniği: Türkiye durmayacak
Koronavirüs salgını döneminde en çok vergiyi kim ödedi? Tabii ki sıradan vatandaş
Bugün marketler açık mı bayramda market çalışma saatleri-26 Mayıs
İran’da Covid-19 vaka sayısında düşüş yaşanıyor
Yorumlar 3 yorum