BIST 1.331
DOLAR 7,77
EURO 9,44
ALTIN 459,86
HABER /  DÜNYA

Azerbaycan yoğun bombardıman başlattı

Ermenistan'ın sınır saldırısıyla başlayan Azerbaycan savunması yerini ağır bombardımana bıraktı. Azerbaycan'a göre Ermenistan'a verilen askeri zayiat ülkenin bir yıllık savunma bütçesine denk!

Abone ol

AZERBAYCAN ordusu'dan işgal altindaki Karabağ'a yoğun bombardıman başlatıldı. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı karşı saldırılarda son 5 günde Ermenistan ordusuna ait 1,2 milyar doları aşan askeri teçhizat ve mühimmatların imha edildiğini duyurdu.

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için Ermenistan'a yönelik başlattığı karşı saldırıları 6'ncı gününde başarıyla devam ederken, Azerbaycan Savunma Bakanlığı, çatışmalarda ağır kayıp veren Ermenistan'a büyük darbe vurulduğu açıklandı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı karşı saldırılarda son 5 günde Ermenistan ordusuna ait 1,2 milyar doları aşan askeri teçhizat ve mühimmatların imha edildiğini duyurdu.

Ermenistan'da savunmaya ayırdığı bütçe kadar zarar

Azerbaycan Maliye Bakanlığı'na göre 2020 yılında devlet bütçesindeki askeri harcama miktarı yaklaşık 634 milyon dolar. Global FirePower askeri-analitik merkezine göre Ermenistan'ın toplam askeri bütçesi 1.385 milyar dolar olduğu kaydedildi.

Öte yandan, Azerbaycan Savunma Bakanlığı 5 günlük çatışma bilançosuna ilişkin yaptığı açıklamada, "200 düşman tankı ve diğer zırhlı araçları, 228 topçu parçası, roketatar, havan ve 30 hava savunma cihazı, 6 komuta- kontrol ve komuta gözlem noktası, 5 mühimmat deposu, 110'dan fazla araç ve bir S-300 hava savunma füzesi sistemi imha edildi" dedi.


AZERBAYCAN, ERMENİSTAN'A AİT 193. ÖZEL KUVVETLER BİRLİĞİ'NİN KARARGAHINI ELE GEÇİRDİ

Azerbaycan Ordusu'nun Ermenistan'a ait 193. Özel kuvvetler birliğinin karargahini ele geçirdiği duyuruldu.

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için Ermenistan'a yönelik başlattığı karşı saldırıları 6'ncı gününde başarıyla devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusunun topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonlarda Ermenistan işgali altındaki Ağdere ilinin Madagiz bölgesindeki bazı stratejik tepelerinin kontrolünün ardından Ermenistan'a ait 193. Özel kuvvetler birliğinin karargahini ele geçirildiğini duyurdu.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖNCEKİ HABERLER
ABD Başkanı Trump, önlem amaçlı hastaneye kaldırıldı
Kayserispor deplasmanda Ankaragücü'nde 3 puanı kaptı
Okulda 2 öğrenci koronavirüs kaparsa tüm sınıf karantinaya alınacak
Ege Üniversitesi'ndeki taciz iddiasında ikinci perde öğrenciler ayaklandı
NASA astronotları için 23 milyon dolarlık tuvalet
Milli piyango bilet fiyatları tam bilet parası ne kadar oldu?
Yorumlar 10 yorum